Шок у Брюсселі: Радниця голови дипломатичної служби ЄС - в інтерв’ю для RT

Шок у Брюсселі: Радниця голови дипломатичної служби ЄС – в інтерв’ю для RT

Головна радниця керівниці європейської дипломатії дала інтерв’ю кремлівському, пропагандистському каналу RT (раніше – Russia Today). Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Експерти і дипломати, з якими розмовляла кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька, оцінють це дуже критично. Заледве кілька дні після того, як Європейська Комісія опублікувала рапорт про приклади російської дезінформації та спроби втручання під час виборчої кампанії до Європарламенту, з’явилося інтерв’ю головної радниці Делеріки Могеріні для телеканалу RT, який експерти, дипломати та чиновники, які займаються боротьбою з російською дезінформацією, називають головною пропагандистською трубою Кремля.

«Ми в шоці», – сказав кореспондентці Польського радіо один із чиновників ЄС, який розуміє проблему пропаганди та дезінформації з боку Кремля. В свою чергу, гостро назвав інтерв’ю «зрадою» директор дослідницького інституту «Європейські цінності» та керівник програми «Kremlin Watch», який викриває приклади російських впливів та дезінформації Якуб Янда.

Він підкреслив, що голова дипломатичної служби ЄС разом зі співробітниками та всією командою повинна боротися з російською дезінформацією, а не давати інтерв’ю пропагандистській машині Кремля. Що цікаво, Наталі Тоцці прокоментувала це інтерв’ю на Твіттері, відповідаючи на критику за коментар на тему Ірану. Згідно російського телебачення, вона мала сказати, що коли б була на місці Ірану, то відмовилася б від ядерної угоди. Конкретно таких слів в інтрев’ю немає, у програмі RT це було переінакшено і на це звернула увагу Наталі Тоцці, але на критику за інтерв’ю, – не відповіла

IAR/М.К.