США потребують постійної бази в Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/57ae8038-62e1-4bde-b5de-a209b728bd42.file

США потребують постійної бази в Польщі

Польща – це найкраще місце для постійної американської військової бази. Над Віслою є все необхідне, – переконує професор Військової академії США. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У тижневику «Wprost» розмова з американським експертом з питань безпеки, професором Джоном Дені на тему американської присутності в Польщі.

США потребують постійної бази над Віслою, і Польща, фактично, має все необхідне для того, щоб така постійна база американських військ тут була, – переконує професор Військової академії США. За його словами, – це було б корисно з точки зору навчання солдатів та їхньої бойової готовності. І це також був би дуже чіткий сигнал для Росії.

Є опір, особливо з боку німецьких політиків, а зокрема Анґели Меркель, яка обстоює погляд, що постійна присутність США в Польщі порушила б домовленості між НАТО та Росією з 1997 року. Але, як нагадує професор Дені, наступом на Східну Україну, загарбанням Криму, постійним порушенням повітряного простору країн НАТО Росія не раз показала, що угода 20-літньої давності давно вже не є акутальною.

Американський експерт наголошує, що незалежно від того, що зроблять США, Росія і так відреагує негативно. Тому, треба продовжувати робити своє. Можливості сухопутної атаки з боку Росії професор коментує так: існують набагато вірогідніші типи російської агресії: кібератаки на інфраструктуру здійснені невідомими злочинцями, використовування політичних, етнічних та релігійних суперечок проти союзників з НАТО чи ведення інформаційної кампанії проти Заходу. Ми зробили багато, щоб не дозволити Росії реалізувати найгірші сценарії, та все-таки, в кіберпросторі та в інформаційному просторі ми ще не вміємо ефективно відлякувати росіян.

Американський експерт наголошує також, що в довгостроковій перспективі найбільшою загрозою для США та їхніх союзників буде Китай, проте нині, – це Росія, що підтверджують десятки тисяч американських солдатів у Європі.