Станіслав Жарин: Операція проти Польщі, Литви і Латвії ведеться за згодою і під контролем Росії

Станіслав Жарин: Операція проти Польщі, Литви і Латвії ведеться за згодою і під контролем Росії

Речник міністра-координатора спецслужб вважає, що необхідно чинити тиск на Кремль, щоб зупинити його повзучу агресію проти Заходу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Режим Лукашенки не наважився б організувати і провести таку масштабну операцію проти Заходу без політичної підтримки свого покровителя у Кремлі. І не влада в Мінську, а в Москві намагатиметься політично зменшити кризу, створену від її імені білоруським режимом», – заявив у вівторок речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин.

Він нагадав, що в операції з дестабілізації Польщі та всього східного флангу НАТО використовується міграційний шлях. Жарин додав, що цілі дій, які складають цю операцію, не обмежуються питанням міграції. «Мігрантський рух – це лише засіб реалізації розробленої в Кремлі стратегії, яка впроваджується роками. Хоча операцію проти Польщі проводить режим Лукашенки, ми маємо справу з діями, які підконтрольні Росії. Саме Кремль дав і дає політичну згоду на дії Лукашенка», – написав речник на своїй сторінці у Твіттері.

За його словами, операція режиму в Мінську є елементом російського плану, метою якого є розкол суспільств і держав Центральної Європи, але, перш за все, підрив єдності на форумі НАТО та Європейського Союзу. «Ідеальною ситуацією для Кремля було би падіння або повна дискредитація та параліч обох цих міжнародних структур. Операція проти Польщі, Литви та Латвії є спробою досягти цих цілей, тому де-факто вона проводиться для Москви», – пише Жарин.

«Знаючи реалії відносин між Росією та Білоруссю, очевидно, що Лукашенці довелося отримати політичне схвалення Путіна, щоб розпочати такі масштабні операції. Це також підтверджує низка угод, підписаних минулого року, які значно посилили і без того сильне домінування російських силових структур над білоруськими. Білорусь, якою керує Аляксандр Лукашенка, є в кращому випадку російською державою-сателітом, яка залишається повністю залежною від московського поручителя. Саме в Кремлі планувальники і стратеги агресивних дій проти Заходу, які здійснюють білоруські служби», – наголосив польський політик.

Станіслав Жарин впевнений, що режим Лукашенки не наважився б організувати і провести таку масштабну операцію проти Заходу без політичної підтримки свого покровителя в Кремлі. І не влада в Мінську, а в Москві намагатиметься політично знизити кризу, створену від її імені білоруським режимом, додав він. «Росія вже представляє себе як потенційного примирника і переговорника. Відомо, що ціною російської „допомоги” у „заспокоєнні ситуації” були б поступки інтересам Кремля, а вигода де-факто дала б йому більше можливостей для дестабілізації Європи. Тому російська влада так прагне жодним чином не асоціювати Росію з діями режиму Лукашенка. В офіційному повідомленні кремлівські еліти роблять вигляд і будуть робити вигляд, що ніяк не пов’язані із ситуацією на білорусько-європейському кордоні. Однак причетність Росії до цього питання очевидна. І від самого початку. Відповідальність Кремля незаперечна», – наголосив Жарин.

«Ідентифікування справжнього автора операції з дестабілізації Заходу має вирішальне значення для правильної реакції та реагування на те, що відбувається в Центральній Європі. Саме на Кремль слід чинити тиск, щоб зупинити його повзучу агресію проти Заходу», – наголосив речник міністра-координатора спецслужб Польщі.

PAP, gov.pl/Т.А.