У Кремлі думають над тим, як Путіну залишитися при владі
EPA/ALEXANDER NEMENOV

У Кремлі думають над тим, як Путіну залишитися при владі

За інформацією агентства Bloomberg, адміністрація президента Росії розглядає декілька сценаріїв продовження повноважень Владіміра Путіна. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Журналісти агентства Bloomberg розповіли про розробку в Кремлі способів, за якими Владімір Путін міг би залишитися при владі. Про це з Москви повідомляє кореспондент Польського радіо Мацєй Ястшембський.

Теперішня каденція Путіна на посаді президента має завершитися 2024 року, а оскільки вона є другою поспіль, то у віці 72 років він мав би зачекати шість років, аби знову претендувати на найвищу посаду в РФ.

Отже, за інформацією агентства Bloomberg, адміністрація президента Росії розглядає декілька сценаріїв продовження повноважень Владіміра Путіна. Одним з варіантів є об’єднання до 2024 року в межах однієї держави Росії і Білорусі. Тоді Путін міг би оминути обмеження російської конституції і кандидувати на посаду президента нової держави. Bloomberg звертає увагу, що перешкодою на шляху до втілення цього сценарію в життя є білоруський очільник Аляксандр Лукашенка, який не дає своєї згоди на таке об’єднання. Проте, якщо б він на це і погодився, то й сам віддавна не полишає амбіцій посісти найвищу посаду в новоствореній державі. Черговим сценарієм передбачається конституційне посилення іншої посади за рахунок повноважень президента та входження на неї Владіміра Путіна після завершення його президентського терміну.

Частина опозиційних політиків уже давно попереджає, що Владімір Путін не захоче відмовитися від своєї влади демократичним шляхом.

IAR/А.М.