У Луцьку відбулася зустріч Люблінського трикутника
Віцеміністри закордонних справ Литви, України та Польщі після підписання «Плану спільних дій з боротьби з дезінформацією на 2022-2023 роки» https://twitter.com/plinukraine

У Луцьку відбулася зустріч Люблінського трикутника

Віцеміністри закордонних справ Польщі, Литви та України координували, серед іншого, протидію гібридним і дезінформаційним загрозам з боку РФ та Білорусі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

11 грудня на зустрічі координаторів Люблінського трикутника у Луцьку заступники міністрів закордонних справ Польщі, Литви та України обговорили актуальні питання безпеки в регіоні, з особливим акцентом на загрозу безпеці України з боку Російської Федерації та гібридну атаку Лукашенки на східному кордоні Республіки Польща.

Співрозмовники одноголосно засудили ескалацію регіональних криз у вимірі безпеки з боку Російської Федерації. «Люблінський трикутник виконує своє основне завдання як форум для постійної співпраці та узгодження позицій з питань, що мають ключове значення для трьох держав, що входять до нього. Ми повністю використовуємо цей інструмент на різних рівнях – постійно консультуємось із нашими національними координаторами, організовуються переговори та зустрічі міністрів закордонних справ, плануються переговори на найвищому рівні – президентів та прем’єр-міністрів. Парламентський вимір Трикутника також активний, про що свідчить нещодавня сесія Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України», – прокоментував віцеміністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач. Міністри наголосили на необхідності активізації галузевої співпраці відповідно до Дорожньої карти Трикутника, прийнятої в липні 2021 року у Вільнюсі.

Під час зустрічі національні координатори Люблінського трикутника підписали «План спільних дій з боротьби з дезінформацією на 2022-2023 роки». Відправною точкою для розробки документа стала «Дорожня карта» прийнята міністрами закордонних справ Польщі, Литви та України в липні цього року у Вільнюсі. У ній зазначається, що в найближчі роки одним із пріоритетів співпраці Польщі, Литви та України буде стратегічна комунікація та протидія гібридним загрозам. План передбачає, зокрема, підготовку регулярних спільних звітів про інформаційні виклики та загрози, розробку механізму спільного реагування на кампанії дезінформації, обмін досвідом та знаннями та посилення спроможності протидії гібридним загрозам. «Останніми місяцями дезінформаційна діяльність проти Польщі, Литви та України наростала і становила значну частину гібридної атаки на наш східний кордон. Переконаний, що спільний план дій в області боротьби з дезінформацією стане міцною основою для узгодженої відповіді на загрози в інформаційній сфері», – сказав заступник міністра Марцін Пшидач.

По дорозі на зустріч координаторів Люблінського трикутника міністр Пшидач відвідав Городло, щоб згадати пам’ять про Союз трьох народів 1413 року через 160 років після великого конгресу, який його відновив. Перед початком зустрічі віцміністр Пшидач, посол Республіки Польща в Києві Бартош Ціхоцький та генеральний консул Республіки Польща у Луцьку вшанували пам’ять вбитих поляків у Кисилині.

Прес-служба Посольства Республіки Польща в Києві/Т.А.