У Литві закінчуються маневри «Tobruq Legacy 20»
Ілюстративне фото twitter.com/DGeneralneRSZ

У Литві закінчуються маневри «Tobruq Legacy 20»

Учасниками військових навчань є, зокрема, солдати з Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Литві закінчуються маневри протиповітряної оборони «Tobruq Legacy 20», у яких взяли участь, зокрема, польські солдати. Як повідомив кореспондент Польського радіо з Вільнюса Каміль Залєвський, метою навчань є перевірити координацію систем литовського війська та союзних держав, пов’язаних із протиповітряною обороною.

Литовське Міністерство оборони у повідомленні цитує очільника повітряних сил Литви, полковника Віталіюса Садреєваса, який заявив, що навчання такого масштабу відбуваються в Литві вперше. «Маневри проходять згідно з процедурами НАТО, а весь процес включає елементи командування на всіх рівнях», – зазначив він. Солдати зміцнюють свою бойову готовність і готуються до можливого відбиття ворога.  

Сили Північноатлантичного альянсу використовують у Литві, серед іншого, комплекси протиповітряної оборони середньої та короткої дальності, такі як системи Patriot, Poprad і Stinger.

У маневрах бере участь 15-й Ґолдапський зенітний полк (Польща), який тренується із солдатами з Литви, Чехії, Угорщини, США, Латвії, Словаччини, Франції, Естонії та Італії.

25 вересня на литовській авіабазі в Шяуляй відбулася презентація навчань і техніки, що на них використовується.

IAR/Н.Б.