У Перемишлі почався суд над водієм українського автобуса

У Перемишлі почався суд над водієм українського автобуса

Унаслідок трагічної ДТП, що сталася торік неподалік Перемишля, загинули 3 людини, а 50 зазнали травм. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У п’ятницю, 22 березня, в Окружному суді Перемишля почався процес над водієм українського автобуса, обвинуваченого у навмисному вчиненні катастрофи під час наземного руху, унаслідок якої загинули 3 людини, а 50 отримали травми, зокрема важкі. Автокатастрофа трапилася у серпні 2018 року у селі Лещава-Долішня на Підкарпатті.

42-річний громаяднин України після представлення обвинувального акту визнав свою вину і відмовився давати пояснення. Він попросив потерпілих та їхні родини пробачення.

Обвинувачений висловив також бажання добровільно понести відповідльність. Це, за погодженням з прокуратурою, 5,5 років позбавлення волі та 15-річна заборона на водіння будь-якими транспортними засобами на терені Польщі.

Однак одна з так званих субсидіарних обвинувачувачів (дружина чоловіка, який загинув і яка також постраждали унаслідок ДТП) не погодилася на таке покарання; на її думку, воно повинно складати 10 років ув’язнення.

За її словами, у трагічний автокатастрофі вона втратила чоловіка, а її чотирирічна дитина – батька. Сама вона дотепер перебуває у поганому психічному стані. Крім того, водій постійно їхав дуже швидко, а бортпровідниця, котра сиділа поряд із ним, постійно його підганяла.

Кримінальним кодексом Польщі за висунуті українцеві обвинувачення передбачене покарання від 1 до 12 років позбавлення волі.

У зв’язку із протестом жінки щодо встановлення покарання без проведення процесу суд визначив черговий термін процесу на 23 квітня.

Згідно з обвинувальним актом, водій навмисне порушив правила безпеки та призвів до автокатастрофи під час наземного руху. Він не зберіг належної обережності, їхав зі значним перевищенням швидкості, у зв’язку з чим допустив автокатастрофу.

PAP/Т.А.