У Перемишлі поляки і українці пом'янули жертв взаємного протистояння
На Центральному цвинтарі Перемишля при вулиці Словацького, де спочивають «перемиські орлята» — польські захисники Перемишля.Jacek Szwic

У Перемишлі поляки і українці пом’янули жертв взаємного протистояння

Цього року мабуть уперше спільно молилися за жертв польсько-українського протистояння на Українському військовому цвинтарі в Пикуличах і при могилі «перемиських орлят». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Напередодні Дня всіх святих 1 листопада, коли в Польщі поминають померлих й масово відвідують їхні могили, група поляків і українців закликала вшанувати пам’ять тих своїх співвітчизників, які — борючись за незалежність свого народу — рівно сто років тому стояли на протилежних боках барикад.

На цей заклик не могли не відгукнутися мешканці Перемишля — міста у Підкарпатському воєводстві, в якому також відбулися ці події. Цього року вони мабуть уперше спільно молилися за жертв цього протистояння. Спочатку — на Українському військовому цвинтарі в Пикуличах біля Перемишля, де спочивають воїни армій УНР, які померли в тутешньому таборі інтернування. Відтак — на Центральному цвинтарі Перемишля при вулиці Словацького, де спочивають «перемиські орлята» — польські захисники Перемишля.

Ми пропонуємо Вам послухати наш звіт з цієї події, в якій взяли участь кількадесят осіб — перемишлян обох — польської й української — національностей. На цих двох кладовищах вони запалили лампадки, заслухали текст звернення до обох народів, помолилися і заспівали… Нам вони розповіли, чому взяли участь у цій небуденній урочистості.

Галя Леськів, дикторки Яна Стемпнєвич, Наталя Бень