У Польщі айтішники оголосили збір ноутбуків для біженців з України
Фото ілюстративне Yavp.pl

У Польщі айтішники оголосили збір ноутбуків для біженців з України

Акція #LaptopyDlaUkrainy, під час якої збиратимуть ноутбуки для біженців з України, стартувала в Кракові. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише cowkrakowie.pl, ініціювали акцію співробітники однієї з ІТ-компаній Кракова PushPushGo за підтримки Interkulturalni PL Association, Hearty Foundation, Krakow Rescue Action, Poland-Ukraine Institute Foundation, CCA Wiewiórka та Open Coalition Krakow.

На думку ініціаторів, оскільки більшість біженців з України – жінки та діти, вони повинні мати право на доступ до віддаленої праці чи навчання, заповнення онлайн-форм допомоги чи мати зв’язок із родичами в Україні, а для цього потрібна комп’ютерна техніка. Зайвий софт, яким ніхто не користується, з високою вірогідністю повинен бути в будь-якій компанії, де працює багато людей.

На сайті laptopydlaukrainy.pl є анкета для компаній, які хочуть передати комп’ютерну техніку для цієї мети. Це відбувається на підставі договору дарування, який компанії підписують з одним із двох партнерів, які підтримують збір: Stowarzyszenie Interkulturalni PL або Hearty Fundation, або Краківською мерією.

Наразі ініціатори акції вже отримали підтримку від 5 компаній, серед яких одна з Нідерландів. Також вони завершують угоду з однією з міжнародних корпорацій, що базується в Кракові, і хочуть подарувати понад тисячу ноутбуків. Орієнтовна вартість допомоги – понад 1 млн зл.

Українці, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого і потребують комп’ютерну техніку, можуть заповнити спеціальну україномовну форму на сайті laptopydlaukrainy.pl. Про можливість відбору ноутбука заявника повідомлять електронною поштою. Забирати подарунок потрібно особисто в Кракові.