У Польщі подорожчали будівельні матеріали

У Польщі подорожчали будівельні матеріали

Зростання цін на будівельні матеріали віддзеркалиться в цінах квартир наступного року. Виробники сталі скаржаться на непевні перспективи розвитку. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Польщі подорожчали будівельні матеріали, – повідомлено на основі даних за лютий. Асоціація виробників бетону оцінює, що цього року, порівняно з торішніми цінами, цемент для компаній буде дорожчим приблизно на 13 відсотків. Будівельне вапно – на 9 відсотків. Аналітик ринку нерухомості Бартломєй Барановський прогнозує, що нинішнє зростання цін на будівельні матеріали віддзеркалиться в цінах квартир наступного року. У січні цього року в Польщі закінчено будівництво понад 16 тисяч квартир, це майже на 9 відсотків більше, ніж рік тому. Число квартир, спорудження яких почалося, є майже на 4 відсотки меншим, – 13 тисяч 400 квартир, – інформує Головне статистичне управління.

Польща потребує все більше сталі. Проте, місцеві виробники скаржаться, що їхні перспективи розвитку є туманними. Це результат дорожчання електроенергії і несприятливих для металургії правил. Газета «Rzeczpospolita» прогнозує, що попри зростання цього року на світовому ринку сталі, динаміка цього процесу буде нижчою, ніж торік. Як передбачається, у Польщі зростання попиту на сталь цьогоріч становитиме 2-3 відсотки; минулого року цей показник досягнув аж 10 відсотків. Представники металургійної галузі побоюються повторення тодішнього сценарію – хоч попит зростав, місцеві компанії не змогли повністю використати потенціал, а виграли на цьому виробники з країн ЄС та інших частин світу. Голова Ястшембської вугільної компанії Данєль Озон каже польському виданню, що загрозою для розвитку ринку сталі є послаблення продажу автомобілів у Китаї та Європі. Але цього року він не очікує клопотів зі збутом та збереженням корисних цін.

В Інтернеті зростає кількість фінансових атак, проте існують надійні методи захисту і боротьби з кіберзлочинцями. Газета «Puls Biznesu» пише, що банківськими послугами онлайн можна користуватися безпечно, тільки треба бути обережними, коли отримуємо нестандартні електронні листи. Також самі банки ефективніше забезпечують себе і користувачів від кібератак, а рівень захисту постійно перевіряють. Слід пам’ятати, що налаштовані на крадіжку коштів кіберзлочинці хочуть швидко й легко заволодіти здобутком, тому їм не варто нападати на банк, який добре охороняється, – легше припуститися нападу проти несвідомого клієнта.

Н.Б.