У Польщі порахували будівельників з України і злякалися нещасних випадків

У Польщі порахували будівельників з України і злякалися нещасних випадків

Польські інспектори праці скаржаться, що мають труднощі з контролем на об’єктах будівництва: коли приходить перевірка, ніхто з працівників не говорить польською мовою. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Польські інспектори праці скаржаться, що мають труднощі з контролем на об’єктах будівництва: коли приходить перевірка, ніхто з працівників не говорить польською мовою. Про це пише Prawo.pl, посилаючись на інформацію Державної інспекції праці (PIP).

На польських будовах може працювати орієнтовно 400 тисяч українців. Така цифра випливає з кількості виданих їм протягом минулого року дозволів на роботу саме в цій галузі (майже 75 тисяч) та кількості зареєстрованих “освядчень” про наміри працевлаштувати будівельників з України (близько 327 тисяч).

В інспекції праці побоюються, що велика кількість іноземців на будовах створює проблеми з комунікацією, що у свою чергу може призвести зростання кількості нещасних випадків. Особливо, якщо працівники з-за кордону ще й не мають відповідної будівельної освіти.

“Враховуючи, що існує низка обов’язків, пов’язаних з підготовкою працівників до роботи (медичне обстеження, навчання, інструктаж), залишається відкритим питання, як польські роботодавці передають необхідну інформацію щодо дотримання правил безпеки своїм працівникам на зрозумілій для останніх мові”, – зазначають в інспекції праці.

Іншою проблемою галузі є використання “чорної” праці трудових мігрантів. Загалом протягом минулого року інспектори здійснили 1,6 тисяч перевірок об’єктів будівництва по всій Польщі. На них виявили понад 1,3 тисячі осіб, які працювали нелегально. Більше 1000 з них – це громадяни України.