У Євросоюзі хочуть обмежити надання громадянства особам з третіх країн
http://external.polskieradio.pl/files/069912f0-9637-47d0-a162-4b7efe8bf42a.file

У Євросоюзі хочуть обмежити надання громадянства особам з третіх країн

У Брюсселі вважають, що безконтрольне надання громадянства ЄС особам з третіх країн загрожує безпеці. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Комісарка Європейського Союзу з питань юстиції Вера Юрова розкритикувала у вівторок практику надання деякими країнами Спільноти громадянства особам з третіх держав в обмін на великі інвестиції. На її думку, це загрожує європейській безпеці.

«Нам не потрібні в ЄС троянські коні», – наголосила вона.

Європейська комісія дотримується позиції, що хоча рішення про надання громадянства приймається на розсуд країн ЄС, його потрібно признавати тільки тим особам, котрі мають справжні зв’язки з певною країною та котрі жили там щонайменше впродовж року без перерви.

В опублікованому у вівторок інтерв’ю для німецького видання «Die Welt» Юрова наголосила, що у частині випадків є інакше. Вона додала, що з цим пов’язана «серйозна загроза для безпеки, бо особа, яка отримує громадянство (якоїсь з країн ЄС), набуває також усі права громадянина Євроспільноти».

«ЄС не може стати безпечною гаванню для злочинців, корупції та брудних грошей, і тому у майбутньому країни Спільноти повинні активніше, ніж це було досі, перевіряти, які особи з третіх держав хочуть отримати громадянство, звідки вони походять, чого хочуть і звідки у них гроші», – зазначила вона.

За словами єврокомісарки, ЄС восени підготує нові норми щодо надання громадянства країнами-членами. Юрова додала, що «євросоюзні країни повинні гарантувати, що особи, яким надаватимуть громадянство, не діють проти інтересів Європи».

Паспорти ЄС або посвідки на проживання видають, зокрема, Мальта, Кіпр, Греція, Болгарія, Португалія, Латвія, Литва та Угорщина багатим громадянам з Росії, Китаю і Туреччини, а також щораз частіше з африканських країн, пише «Die Welt».

PAP/Т.А.