Українець показав у Польщі найкращий результат сезону в світі в стрибках у висоту

Українець показав у Польщі найкращий результат сезону в світі в стрибках у висоту

Український стрибун у висоту Андрій Проценко показав найкращий результат сезону в світі на змаганнях Золотої серії Світового легкоатлетичного туру в Торуні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише suspilne.media, українець підкорив висоту 2.34 метри, однак попри досягнення, так і не отримав золотої медалі.

32-річний Андрій Проценко на змаганнях у Торуні почав стрибати з висоти 2.10 метри й узяв її першої спроби. Він упевнено дійшов до планки на висоті 2.28 метри, а крім нього у секторі залишилося ще тільки два атлети: білорус Максим Нєдосєков, а також італієць Джанмарко Тамбері.

Білорус та італієць взяли 2.28 метри з першої спроби, а українець – ні. Але Проценко вирішив не брати цю планку, натомість переніс свої спроби на 2.31 метри – і взяв її з першого разу! Тамбері з другої спроби стрибнув 2.31 метри, а Нєдосєков після першого невдалого стрибка переніс висоту на 2.34 м!

Білорусу вдалося повторити хід українця – він узяв 2.34 м з першої спроби, а от Проценко та Тамбері лише з третього разу підкорили 2.34 метри! Таким чином одразу три спортсмени змогли стрибнути 2.34 метри – це найкращий результат сезону у світі.

Змагання продовжилися на висоті 2.36 метри, але її ніхто не взяв. До того ж, Проценко після першої невдалої спроби закінчив змагатися. Відтак білорус Нєдосєков, завдяки меншій кількості спроб, виграв “золото”, Проценко – “срібло”, а Тамбері – “бронзу”. Усі вони ділять між собою найкращий результат сезону у світі.

У Торуні змагався ще один українець – Дмитро Нікітін. Він із результатом 2.20 метри фінішував четвертим.