Українські питання в центрі уваги керманичів Польщі
https://img.tsn.ua/cached/1510912660/tsn-db9ef401efc93a5fd1b676cd38abbef3/thumbs/1340x530/fc/b0/a934581402392bdcbc395a6d4345b0fc.jpeg

Українські питання в центрі уваги керманичів Польщі

Міністерство закордонних справ Польщі розкритикувало початок будівництва газопроводу Nord Stream 2, яким газ буде транспортуватися з Росії до Німеччини. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Наша Польща.

Як повідомляє Польське радіо, заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський підкреслив, що Європейський Союз дуже довго зберігає мовчання з приводу цієї інвестиції. «Ми обурені тим, що влада ЄС уникає того, щоб зайняти конкретну позицію як щодо самої інвестиції, так і щодо дій європейського законодавства у цій сфері.
Ми очікуємо, що Єврокомісія займе чітку позицію з цього питання », – заявив Шиманьський. Заступник голови МЗС Польщі підкреслив, що реалізація інвестиції порушує європейське законодавство. «Цей проект суперечить цілям європейського енергетичного союзу. Він негативно вплине на розвиток ринку газових постачань. Він також призведе до колосальних стратегічних наслідків, зокрема в Україні.
Реалізація проекту призведе до того, що політика щодо України може стати ще більш агресивною. Це має велике значення не тільки для Польщі, а й для всього Євросоюзу», – наголосив Шиманський. Водночас, на думку віце-міністра енергетики Польщі Міхала Куртики, поки не відомо, чи газопровід Nord Stream 2 буде створено. За його словами, початок будівництва одного відрізка не гарантує, що цілий проект буде завершено.
Віце-міністр Куртика нагадав, що Данія ще не дала згоди на інвестицію у своїх територіальних водах. Чиновник додав, що до цієї справи слід ставитися стримано і нагадав, що Польща має однозначно негативну позицію щодо цього газогону. Міхал Куртика підкреслив, що Nord Stream 2 – це політична, а не підприємницька інвестиція. На його переконання, політичний проект вимагає теж політичної відповіді.
А тому Польща хоче змін до євросоюзної газової директиви. Завдяки цьому газопровід між Росією та Німеччиною працював би за такими самими правилами, як й інші газомагістралі в Європейському Союзі. Згідно з чинним дозволом, російсько-німецький консорціум мав право почати будівництво 15 травня.
Тим часом, Президент Польщі Анджей Дуда 17 травня під час дискусії в Радбезі ООН про необхідність дотримання міжнародного права зосередиться на трьох важливих питаннях, у рамках яких, зокрема, зверне увагу й на ситуацію в Україні. Про під час прес-конференції у Варшаві сказав міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
Як підкреслив польський міністр, перед своїм виступом Дуда планує зустрітися з представниками регіону Центрально-Східної Європи, яких Польща зараз представляє в Радбезі ООН, аби обговорити з ними тези свого виступу.