Українці реєструють автомобілі в Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/1accd64b-7da0-43d5-aa4a-80e35aff3a7a.file

Українці реєструють автомобілі в Польщі

Прикордонна служба підхувала, що з початку року проведено один мільйон перевірок «українських автомобілів» на польських номерах. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Неофіційна статистика показує, що понад 40 відсотків транспортних засобів у пунктах пропуску на кордоні Польщі з Україною мають польські номерні знаки, хоча вони належать українським користувачам. Україна, задля захисту власного ринку від припливу автомобілів з країн Європейського Союзу, запровадила високі тарифи, на які швидко знайдено спосіб. Достатньо представити у польському відділі комунікації контракт на володіння 1 відсотком вартості транспортного засобу. Частка польського співвласника, назагал, становить лише 100 злотих, і від неї не сплачується ніякий податок. Таких випадків дедалі більше, наприклад, у Перемишльському повіті на 66 тисяч зареєстрованих автомобілів, аж 6,6 тисяч має співвласників з обох сусідніх країн.

Польські митні та податкової служби відстежують це явище, але через відсутність відповідних нормативних актів вони не можуть вирішити цього питання. Прикордонна служба підхувала, що з початку року проведено один мільйон перевірок «українських автомобілів» на польських номерах – повідомляє auto-swiat.pl.

Для фірм із Заходу поляки залишаються дешевою робочою силою. Євростат повідомив, що погодинна вартість робочої сили в Польщі у 2017 році склала 9,4 євро. Це один з найнижчих результатів у Європі. Ті самі витрати в Німеччині складають 34,1 євро. Інакше кажучи, три польські працівники коштують стільки ж само, що один німецький.

22 мільйони злотих, (понад 6 мільйонів доларів), перевищує борг осіб, які без квитків їздять міським транспортом – підрахував BIG InfoMonitor. До кінця травня зареєстровано понад 31 тисячу так званих «зайців». Найвищий середній борг у Куявсько-Поморському воєводстві, що в північно-центральній частині країни.

У середу Європейська Комісія представила пропозиції щодо витрат на оборону ЄС у новому багаторічному бюджеті Євроспільноти. До розподілу буде 13 мільярдів євро на інвестиції в технології та обладнання, проте, умовою є співпраця компаній з різних країн. Кошти будуть виділятися з раніше заснованого Європейського фонду оборони. Дотепер, враховуючи масштаби Євросоюзу, фонд мав у своєму розпоряджені символічні суми.