Усе більше експертів об’єднують зусилля в боротьбі за польську кібербезпеку

Усе більше експертів об’єднують зусилля в боротьбі за польську кібербезпеку

Жодна країна не захищена від кібератак повністю – Польща не виняток. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Монітор Інфо.

Жодна країна не захищена від кібератак повністю – Польща не виняток. Проте експерти все краще ідентифікують ризики, пов’язані, наприклад, із банківськими шахрайствами. Такі висновки можна зробити з даних, представлених під час конференції Technology Risk Managment Forum (Управління технологічними ризиками), яка відбулася у Вроцлаві 13–14 червня.

Технології передачі даних досі розвиваються. Це схоже на гонку озброєнь між ІТ-фахівцями та хакерами. У Польщі дуже інтенсивно розвивається спільнота експертів з питань кібербезпеки.

«Польські фірми є достатньо великими, щоби певні кібератаки були пов’язані лише з нашим ринком. Хоча польська банківська система з погляду світу може здаватися недостатньо важливою, але польські банки є серйозними інститутами, що здійснюють оборот великих сум грошей. Польща – це також країна із цікавим геополітичним розташуванням, тому я переконаний, що ми перебуваємо у полі зацікавлення суб’єктів, які спонсоруються іншими країнами», – говорить Рафал Ячинський, регіональний директор у справах кібербезпеки «Huawei».

Тому будівництво польської системи безпеки є настільки важливим. «Поки ми маємо амбіції бути незалежною країною, ми повинні захищати наш кіберпростір, у якому відбувається все більше процесів для держави, громадянина і бізнесу. Так само, як захищаємо вулиці, водопроводи, енергетику. Це настільки важливий аспект життя людей, держави, що я не можу собі уявити, аби будь-яка країна закривала на це очі», – додає Ячинський.

Інтернет речей (коли все більше повсякденних предметів підключені до мережі) створює певний ризик у питаннях кібербезпеки. «Доки не було автомобілів, ніхто не гинув у автокатастрофах. Схожа ситуація з інтернетом речей. Доки ці пристрої, недосконалі з погляду безпеки, не з’явилися у великій кількості, вони не були проблемою. Проте їх кількість у поєднанні із вразливістю до проникнення та простотою використання проти телекомунікаційних мереж, створює чималу загрозу», – каже Ячинський.

Побоювання щодо загроз, пов’язаних із розвитком інтернету речей, часто виникають у контексті мобільної мережі п’ятого покоління (5G). «У публічному просторі існує багато міфів про мобільну мережу п’ятого покоління. Наприклад, буцім вона створює нові ризики. Так не станеться хоча б тому, що спершу вона з’явиться у вигляді нових радіопередавачів, які будуть підключені до наявних телекомунікаційних мереж. Як тоді можуть виникнути ці нові ризики?» – прокоментував фахівець «Huawei».

Експерт підкреслив, що передавачі, радіоінтерфейс у мережах п’ятого покоління захищені набагато краще, ніж раніше. Те ж саме стосуватиметься і нового «ядра» мережі 5G, яке буде реалізоване польськими операторами, ймовірно, лише через кілька років. «Зараз ми боремося з драконом, якого немає. Добре, що ми про нього говоримо. Справа в тому, щоби спокійно розглянути, як ці мережі мають бути захищені в майбутньому. Потрібно не сіяти паніку, а підійти до справи предметно», – додає Ячинський.

І хоча багато компаній, що виробляють інфраструктуру 5G, наприклад шведський «Ericsson», стверджують, що їхнє обладнання настільки продумане, що його не потрібно перевіряти на безпеку, Ячинський зазначає, що це не так. За його словами, хороше проектування – це основа, потрібно все одно багато разів перевіряти безпеку кожного елемента окремо. «Ми компанія, яка перевіряє усе постійно. Ми повинні бути відкритими до світу і довести, що не маємо жодних прихованих намірів. Три місяці тому в Брюсселі ми запустили центр, де кожен клієнт або компанія може прийти, підписати контракт, отримати доступ до наших продуктів, вихідного коду і перевірити його навіть власними інструментами», – говорить Ячинський. Поки цією можливістю скористалися декілька компаній.

Джерело: kurier.pap.pl