В Європарламенті відбудуться дебати присвячені Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/3cee47c3-729c-49e1-aaa9-f4ae4cf506f7.file

В Європарламенті відбудуться дебати присвячені Польщі

Проведення дискусії про ситуацію в Польщі, зокрема стосовно судової реформи, вимагала Європейська партія зелених, яку підтримала більшість груп. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Справу Польщі внесено в програму пленарного засідання в останній момент. Це результат передусім закликів, адресованих Єврокомісії, щоб подати на Польщу до Європейського суду у зв’язку з законом про Верховний суд.

Віце-міністр закордонних справ Конрад Шиманський заявив, що він очікує чесної дискусії про факти. «Я думаю, в нашому інтересі, але також в інтересі Європарламенту і його авторитету є зважувати слова і розуміти, що насправді відбувається в польській судовій системі. Адже скорочені оцінки у вигляді мілких заяв, безперечно, не служать досягненню політичного порозуміння», – сказав віце-міністр. Як він додав, Польща внесла зміни до судової реформи.

Про ці зміни нещодавно висловився Франс Тіммерманс. За словами віце-голови ЄК, зміни є недостатніми, щоб сказати, що в Польщі немає системної загрози верховенству права, тому він очікує подальших змін.

Через відсутність прогресу в розмовах, ЄК вирішила провести формальне слухання Варшави на міністерській нараді. Це черговий етап процедури. 13 червня посли країн ЄС вирішать на зустрічі в Брюсселі, чи воно відбудеться, а якщо так, то коли.

IAR/Н.Б.