Вето не означає виходу з ЄС, – заявив міністр юстиції Збіґнєв Зьобро
Zbigniew Ziobro Twitter/Ministerstwo Sprawiedliwości

Вето не означає виходу з ЄС, – заявив міністр юстиції Збіґнєв Зьобро

Польща та Угорщина виступають проти узалежнення обсягу євросоюзних фондів від дотримання верховенства права в країнах ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр юстиції Збіґнєв Зьобро заявив, що в переговорах на форумі Європейського Союзу необхідно бути жорстким і відстоювати інтереси власної країни. Кажучи про вето стосовно бюджету Євроспільноти, політик наголосив, що різні країни ЄС багато разів застосовували вето або погрожували це зробити – наприклад, прем’єр-міністр Нідерландів під час липневого саміту.

Як зазначив міністр Збіґнєв Зьобро, це – інструмент, на який має право кожна держава: «Це – переговори, у переговорах не можна бути м’яким, треба вміти дбати за інтереси Польщі, власної країни. Ми кажемо про Польщу, прем’єр-міністр Нідерландів має право думати про інтереси Нідерландів. Але польський прем’єр-міністр має дбати за інтереси Польщі».

Міністр юстиції додав, що попереду – перспектива наступного етапу переговорів з ЄС. За його словами, варто бути послідовним і робити те, що робили лідери інших країн, коли визнали, що пропозиції, які представила Європейська комісія або країни ЄС, порушують їхні інтереси. Збіґнєв Зьобро наголосив, що вето не означає виходу з ЄС.

Польща та Угорщина виступають проти узалежнення обсягу євросоюзних фондів від дотримання верховенства права в країнах ЄС. 26 листопада прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький розмовлятиме на тему бюджету ЄС з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Наступну зустріч лідерів Євроспільноти у справі бюджету заплановано на середину грудня.

IAR/Н.Б.