Відбувся восьмий З’їзд Спілки сибіряків
http://external.polskieradio.pl/files/a1ce45b8-58e9-41fe-a31a-0fc8cfe96933.file

Відбувся восьмий З’їзд Спілки сибіряків

Ян Юзеф Каспшик запевнив, що влада Польщі зробить усе, щоб дев’яносту річницю створення Спілки сибіряків вшанувати не лише словом. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова Управління у справах комбатантів і репресованих осіб Ян Юзеф Каспшик взяв участь у Восьмому краєвому з’їзді Спілки сибіряків. У цій організації згуртовані колишні засланці в Сибір періоду царської Росії та СРСР.

Учасницю Спілки сибіряків Марію Станкєвич нагороджено Золотим хрестом заслуги за її суспільну і благодійну діяльність та внесок у патріотичне виховання молоді. Чотири особи, заслужені для продовження пам’яті про боротьбу за незалежність, удостоєно медалі «Pro Patria».

Очільник Управління у справах комбатантів і репресованих осіб Ян Юзеф Каспшик запевнив, що влада Польщі зробить усе, щоб дев’яносту річницю створення Спілки сибіряків вшанувати не лише словом: «Щоб повернутися до ідеї з-перед років, ідеї покійного президента Лєха Качинського, і якось, хоч символічно, компенсувати вам страждання. Бо Російська Федерація ніколи не дасть вам такої компенсації».

Голова Управління у справах комбатантів і репресованих осіб додав: «Він, його покоління і вся Польща схиляє голову перед матерями-сибірячками, які нерідко присвятили своє здоров’я, а то й життя, щоб діти пережили, і ніколи не втратили віри у вільну Польщу, в повернення на батьківщину».

У сорокові роки минулого століття відбулися масові депортації поляків до Сибіру, Казахстану та інших регіонів Радянського Союзу. Число засланців-сибіряків сягає майже півтора мільйона польських громадян. До Спілки сибіряків належать близько 26 тисяч осіб з Польщі та закордону.

IAR/Н.Б.