«Як перемогти з Німеччиною в змаганні за українців?»
pixabay.com/Public Domain CC0

«Як перемогти з Німеччиною в змаганні за українців?»

2020 року Німечина ширше відкриється на заробітчан, проте туди збираються лише 34 відсотки опитуваних, – відзначає «Rzeczpospolita». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Більш відкритий перед іммігрантами німецький ринок, безперечно, буде великою конкуренцією для польських фірм», – каже в щоденнику «Rzeczpospolita» Анджей Коркус, голова агентства зайнятості EWL, яке спільно зі Студіумом Східної Європи Варшавського університету є автором дослідження. Опитування проведено серед 855 українських працівників у Польщі – найчастіше в сфері промисловості, логістики, транспорту і будівництва. Понад 70 відсотків заохотили працювати в Польщі більші ніж в Україні заробітки. Велике значення мали рекомендації родичів та друзів і безкоштовне житло.

Що цікаво, хоч 28 відсотків опитуваних працюють у Польщі на нижчій посаді, ніж в Україні, проте понад чотири з десяти осіб займають однакову або вищу посаду (в останній групі – майже 20 відсотків).

Газета радить, чим затримати українських заробітчан у Польщі. На думку авторів дослідження, це збільшення зарплати (частково гарантує його плановане на 2020 рік підвищення мінімальної заробітної плати), менші вимоги стосовно знання мови, можливість отримати дозвіл на проживання та громадянство і спрощення процедури працевлаштування іноземців.

Як зазначив голова польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота, перевагою Польщі є культурна близькість і те, що багато працівників з України має тут родичів і знайомих. Попри лібералізацію, в Німеччині залишиться чимало культурних, мовних бар’єрів та більші витрати на утримання.

Н.Б.