Якщо плануєте зміну роботи, «не паліть за собою мостів»
http://external.polskieradio.pl/files/9668f160-0137-400f-891f-360df97301a8.file

Якщо плануєте зміну роботи, «не паліть за собою мостів»

Роботодавці охоче приймають на роботу колишніх працівників, але якщо високо цінують їхній досвід та кваліфікації. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Чи є можливим повернення до фірми? – запитує на своїх шпальтах видання «Rzeczpospolita». І відповідає: «Так, але якщо ми культурно з нею попрощалися». Бути бумерангом – це зовсім не є недолік. Роботодавці охоче приймають на роботу колишніх працівників, але якщо високо цінують їхній досвід та кваліфікації. «У 2017 році повернення до фірми становили 37% від усього загалу працевлаштування у банку BPH», – читаємо. Аґнєшка Буковська, котра займається рекрутингом у цьому банку каже, що коли з’являється вакансія, вона у першу чергу звертається до колишніх працівників. «В конексті актуальної ситуації на ринку праці, повернення колишніх працівників перестає бути чимось надзвичайним. Радше навпаки – це добре свідчить про роботодавця – люди хочуть до нього повернутися», – пише газета. І радить – коли плануватимете зміну роботи, «не паліть за собою мостів».

Видання «Dziennik. Gazeta Prawna» зауважує, що цьогоріч рекордоно мало працівників планують змінювати роботу. 1,3% поляків шукають нову працю, – газета посилається на дані дослідження активності та економічної мобільності, яке провело Головне статистичне управління. «Парадоксально, на ринку праці можна перебирати вакансіями, а нестача працівників є такою значною, що фірми сягають по людський капітал поза межі Польщі. Це повинно впливати на збільшення ротації на ринку праці», – пише видання. А Віктор Войцєховський з Вищої школи торгівлі пояснює: «Багато роботодавців підвищило своїм працівникам зарплату, а це зміцнює лояльність до фірми».

Поляки купують дітям щораз то дорожчі іграшки. Щомісяця польські батьки витрачають на іграшки близько 200 злотих (46 євро). Це результати дослідження «Скільки коштує дитина у Польщі», зробленого на замовлення платформи МАМ. Сума збільшується традиційно у грудні, коли батьки втілюються у святого Миколая. У святковий період середня вартість подарунків під ялинку сягає навіть 500 злотих (116 євро). Що купують батьки? Пережно (61% респонднетів) – освітні іграшки, які допомагають дитині розвиватися. Часто теж малюки під ялинкою знаходять різноманітні пазли та конструкційні матеріали (58% батьків вибирають такі подарунки), а 44% респондентів купують своїм дітям ляльки та м’які іграшки.

Я.С.