Яцек Чапутович: Польща підтримує Білорусь у збереженні незалежності

Яцек Чапутович: Польща підтримує Білорусь у збереженні незалежності

Політик взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій 10-літтю Східного партнерства. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща підтримує Білорусь та білоруське суспільство у збереженні незалежності, – заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

На думку дипломата, членство Мінська у Східному партнерстві є важливим. Політик взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій 10-літтю Східного партнерства, тобто програми співпраці Європейського Союзу з Україною, Грузією, Молдовою, Вірменією, Азербайджаном та Білоруссю.

Конференція відбулася в середу в грузинському курорті Батумі. На запитання про місце Білорусі в Східному партнерстві в контексті зустрічей президентів Аляксандра Лукашенки та Владіміра Путіна, що мають відбутися 11 та 18 липня, польський міністр відповів:

«Ми би дуже хотіли, і підтримуємо в цьому білоруське суспільство, щоби Білорусь зберегла свою незалежність. Це самі білоруси вирішують, яке політичне майбутнє повина мати ця країна. Євросоюз – відкритий, він пропонує свою допомогу, підтримку, а також показує певну систему цінностей. Це теж повинно стати для білоруського суспільства сигналом, який шлях обрати».

Яцек Чапутович додав, що він обстоює позицію, щоби політичний вибір в країнах регіону був «справді суверенним і позбавленим зовнішніх впливів».

IAR/Я.С.