Єврокомісія підтримує план відстрілу диких кабанів і хвалить польську владу

Єврокомісія підтримує план відстрілу диких кабанів і хвалить польську владу

За словами ЄК, це необхідний крок для обмеження дуже агресивного поширення АЧС у Польщі та ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейська комісія підтримує план масового відстрілювання диких кабанів та хвалить польську владу за здійснені зусилля. «Це необхідний крок для обмеження дуже агресивного поширення в останні місяці африканської чуми свиней (АЧС) у Польщі та країнах Європейського Союзу, а також для захисту євросоюзних рільників і споживачів», – сказав радіостанції RMF FM представник Єврокомісії.

Ця вірусна, інфекційна хвороба, смертельна для свиней і диких кабанів, уже завдала величезних економічних збитків. У Польщі кількість випадків АЧС серед диких кабанів різко зросла у 2018 році порівняно з попереднім роком. Йдеться про дуже агресивне поширення цього вірусу, інформує RMF FM.

«Якщо не вдасться зупинити розвиток АЧС у Польщі, то цілому Європейському Союзу може загрожувати блокада торгівлі свининою з боку іноземних партнерів», – попередив один з чиновників Єврокомісії. А це означатиме дуже великі економічні збитки, оскільки експорт свинини становить 58 відсотків від усього експорту м’яса з ЄС (Польща є одним з важливих виробників). Боротьба з АЧС стала для ЄС надзвичайно гострою, бо АЧС загрожує виробництву свинини у Польщі та в цілому ЄС.

Зусилля польської влади, на думку Брюсселя, відповідають положенням та рекомендаціям, прийнятим країнами ЄС, зокрема, під час найновішої конференції міністрів, що відбулася три тижні тому. Тоді були прийняті рекомендації щодо «довгострокового контролю за популяцією диких кабанів». У документі чітко зазначається, що популяція диких кабанів у деяких країнах «неконтрольовано» розвинулася і вона є важливою причиною «поширення та збереження АЧС». Тоді було теж вирішено, що одним з ефективних способів боротьби з вірусною інфекцією є «відповідний відстріл кабанів».

rmf24.pl/Т.А.