DGP: Голодівка Сенцова прикувала увагу світу
http://external.polskieradio.pl/files/0e1451d7-df78-44cc-bbdd-8e711e797736.file

DGP: Голодівка Сенцова прикувала увагу світу

Останніми днями жодного українця не згадували в світових ЗМІ так часто, як ув’язненого в Росії режисера. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Dziennik Gazeta Prawna» звертає увагу на справу українського режисера з Криму Олега Сенцова, якого в Росії засудили до 20 років колонії суворого режиму. 14 травня він оголосив голодний протест, вимагаючи звільнення всіх українських політв’язнів. Залежно від методології підрахунку, Москва позбавила волі з політичних причин від 64 до 75 українців, – відзначає газета.

Як читаємо, з режисером солідаризується частина мистецького середовища в Росії. Також у польському Сеймі чекає на розгляд резолюція, що закликає Кремль звільнити всіх громадян України, яких російська сторона утримує за політичними мотивами.

Щоденник цитує автора книжки «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму» Юрія Луканова: «Росія від часу анексії організує систематичний тиск на журналістів (…). Метою є унеможливити передання з півострова інформації про репресії проти всіх, хто не визнає анексію і не погоджується на мілітаризацію Криму».

Н.Б.