Канцлер Шольц виступив проти заборони в’їзду російським туристам
Канцлер Шольц серед лідерів скандинавських країн PAP/EPA/Hakon Mosvold Larsen / POOL

Канцлер Шольц виступив проти заборони в’їзду російським туристам

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін однозначно виступала за обмеження можливості закордонних поїздок для росіян. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який був гостем зустрічі прем’єр-міністрів скандинавських країн в Осло, висловився проти пропозиції заборонити у понеділок в’їзд російським туристам до ЄС. «Багато людей втікають з Росії, вони незгодні з режимом Володимира Путіна», – зазначив він.

«Це не війна російського народу, це війна Путіна (…). Усі рішення, які ми приймаємо, не повинні ускладнювати виїзд з країни або втечу від диктатури в Росії», – сказав Шольц на спільній пресконференції з прем’єр-міністрами скандинавських країн.

Серед лідерів скандинавських країн за обмеження можливості закордонних поїздок для росіян однозначно виступала прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін: «Не може бути так, щоб в Україні  гинули люди, а росіяни приїжджають скуповуватися до ТЦ. Я вважаю, що це неправильно», – наголосила Марін.

Торкаючись цього питання, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і голова шведського уряду Магдалена Андерссон заявили, що коли йдеться про заборону в’їзду росіянам, «слід зважити всі за і проти».

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, яка не входить до ЄС, погодився, що питання російських туристів «не чорно-біле» і що «це необхідно буде обговорити». Стьоре заявив, що його країна виконуватиме домовленості ЄС, якщо спільнота узгодить подальші санкції проти Росії.

PAP/ В.П.