Київ обмежив прикордонну торгівлю з Польщею
https://focus.ua/files/images/0/-118579.jpg

Київ обмежив прикордонну торгівлю з Польщею

Україна вирішила ліквідувати човниковий бізнес. Польські компанії, зокрема оператори мобільного зв’язку, мають особливі пропозиції для українських заробітчан. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Київ обмежив прикордонну торгівлю з Польщею. У першому кварталі цього року, порівняно з аналогічним періодом торік, сума, яку в польських крамницях, на базарах, у ресторанах, готелях та інших місцях залишили громадяни України, зменшилася аж на 6 відсотків. Такі дані оприлюднило Головне статистичне управління. «Dziennik Gazeta Prawna» пише, що це результат, перш за все, різкого зменшення торгівлі в межах малого прикордонного руху. Українці, які живуть у радіусі 30 кілометрів від кордону, можуть в’їжджати до Польщі без віз і масово цим користуються. Проте, 1 січня цього року змінилися правила й особи, які перебували на території Польщі менше, ніж 24 години, можуть ввезти без мита товари лише на суму 50 євро. Раніше це було 500 євро. Газета коментує, що Україна вирішила ліквідувати бізнес так званих човників і, як виявляється, зовсім ефективно. Кількість іноземців, які проходять контроль на кордоні з Україною на основі малого прикордонного руху зменшилася на 39 відсотків, а вартість їхніх покупок – майже на 31 відсоток, до 502,1 мільйона злотих.

«Dziennik Gazeta Prawna» також звертає увагу, що польські компанії мають особливі пропозиції для українських заробітчан. Найпопулярнішими є оператори мобільного зв’язку, їхніми послугами користуються в Польщі 72 відсотки працівників з України. Мобільні оператори вже багато років пропонують заробітчанам дешеві дзвінки на батьківщину. Представник однієї з таких фірм, Пйотр Жачко, звертає увагу, що українці – це важлива група користувачів, вони є дуже лояльними клієнтами, а про їхнє задоволення свідчить те, що вони рекомендують польського оператора своїм знайомим. Уся необхідна інформація на веб-сторінці компанії доступна українською мовою. Менш популярними серед заробітчан у Польщі є банківські послуги, страхування та медична допомога.

У виданні «Rzeczpospolita» читаємо, що варто збільшити продаж до Африки. Минулого і позаминулого року Польща експортувала на цей континент товари за 2 мільярди 27 мільйонів євро. Отже, Африка все ще є відсутньою в польському торговельному обміні. Торік продаж на африканські ринки становив лише 1,1 відсотка польського експорту і 0,8 імпорту.

Ця ж газета, «Rzeczpospolita», повідомляє про спад у сфері похоронного бізнесу в Польщі. Як читаємо, прибуває не лише новонароджених, але й збільшується кількість смертей. 2017 року померли майже 403 тисячі осіб, а лише в першому кварталі цього року – 188 тисяч. Для порівняння, два роки тому – 388 тисяч, а три роки тому – 395 тисяч. Газета наголошує, що поляки економлять на похованнях і похоронні компанії змагаються в фінансовими проблемами. Клопотом є також відсутність нових правил про діяльність у цій сфері. Законопроект чекає на рішення Ради міністрів.

Н.Б.