Лідери ЄС підтвердили свій спротив російській анексії Криму
Саміт Європейського Союзу, Брюссель, 22 березня 2019 року EPA/STEPHANIE LECOCQ

Лідери ЄС підтвердили свій спротив російській анексії Криму

Такі ствердження відстоювала Польща, яка хотіла наголосити на тому, що дії Росії в регіоні були незаконними. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Лідери Європейського Союзу підтвердили свій спротив незаконній анексії Криму, яку провела Росія п’ять років тому. Таку позицію зафіксовано у висновках, ухвалених наприкінці саміту ЄС у Брюсселі.

2014 року президент РФ Владімір Путін анексував Кримський півострів, відриваючи його від України. «П’ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією, Європейський Союз залишається рішучим у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України», – мовиться у фрагменті висновків із саміту. Європейські лідери наголосили, що вони не визнають анексію Криму і надалі засуджують дії, які є порушенням міжнародного права і становлять загрозу міжнародній безпеці.

У таких ствердженнях була зацікавлена Польща. Варшава хотіла наголосити на тому, що дії Росії в регіоні були незаконними. Факт, що це питання порушено на саміті ЄС і його відображено у висновках, має бути сигналом для Росії, що лідери євросоюзних країн в цій справі незмінно виступають одноголосно.

IAR/Н.Б.