Меркель: Скасування санкцій за Крим після того, як він повернеться в Україну
Анґела Меркель і Володимир Зеленський PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Меркель: Скасування санкцій за Крим після того, як він повернеться в Україну

Канцлерка Німеччини зустрілася з президентом України і запевнила його у продовженні санкцій проти РФ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент України, у вівторок 18 червня, відвідав Берлін. Це – перший офіційний візит Володимира Зеленського до Берліна. Він зустрівся, серед інших, з президентом Франком-Вальтером Штайнмайером і канцлеркою Анґелою Меркель.

Основними темами українсько-німецьких переговорів були відносини між Києвом і Берліном, стан українських реформ і ситуація на сході України.

Після розмови з Володимром Зеленським канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що порушила з президентом України тему мінського мирного процесу.

«Поки не буде прогресу на цьому фронті, доти будуть тривати санкції (проти Російської Федерації – ред.). У випадку санкцій, пов’язаних з Кримом, скасування санкцій стане можливим після того, як Крим повернеться в Україну», – заявила Анґела Меркель.

Володимир Зеленський, зі свого боку, додав, що отримав від Анґели Меркель запевнення у територіальній цілісності України.

Перед своїм візитом до Берліна Володимир Зеленський дав інтерв’ю для «Bild Zeitung». Він висловився за санкції проти Росії до часу відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Зеленський також критикував будівництво газопроводу Nord Stream 2, який, на його думку, завдасть шкоди енергетичній безпеці України та Європи.

Під час зустрічі Анґели Меркель з Володимром Зеленським увагу ЗМІ звернула поведінка канцлерки – усе її тіло тремтіло. Під час спільної прес-конференції політикиня пояснила, що це було пов’язане зі зневодненням організму, і вона себе вже значно ліпше почуває після того, як випила води.

IAR/Я.С.