На саміті ЄС Росії нагадають про 5-і роковини окупації нею Криму
Російські війська під час захоплення Криму п’ять років тому pxhere.com/CC0 Public Domain

На саміті ЄС Росії нагадають про 5-і роковини окупації нею Криму

У 5-і роковини загарбання Росією українського Криму країни ЄС вкотре нагадають про невизнання російської анексії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Очільники держав та урядів країн Європейського Союзу під час саміту, що пройде у четвер та п’ятницю у Брюсселі, нагадають про невизнання незаконної анексії Криму Росією та підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, – повідомило у середу євросоюзне джерело.

ЄС постійно наголошує, що не визнає незаконної анексії Криму, але порушення цього питання на саміті має стати сильним сигналом щодо Росії, що у 5-і роковини тих подій лідери країн Євросоюзу незмінно говорять одним голосом у цьому питанні.

«У висновках із саміту буде послання, аби ще раз підтвердити нашу цілковиту солідарність з Україною та підтримку для її суверенітеті територіально цілісності у зв’язку із п’ятими роковинами незаконної анексії Криму», – сказало високопоставлене джерело в ЄС.

На цю тему висловився також у вівторок при нагоді підготовчої зустрічі до саміту міністр з європейської політики Конрад Шиманський. «Ми хочемо, аби на рівні урядів ЄС підтвердив свою підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і наголосив на абсолютній незаконності дій Росії у цьому регіоні», – сказав Шиманський.

PAP/Т.А.