Нардеп Шахов виступив за повернення до повної мажоритарної виборчої системи
Фото ZiK

Нардеп Шахов виступив за повернення до повної мажоритарної виборчої системи

Коли народний депутат іде до своїх виборців, дивиться їм в очі, чує їх проблеми, відчуває на своїй шкірі, як вони живуть, то він не лише пише чи голосує за закони, а й займається господарською діяльністю. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на ZiK.

Коли народний депутат іде до своїх виборців, дивиться їм в очі, чує їх проблеми, відчуває на своїй шкірі, як вони живуть, то він не лише пише чи голосує за закони, а й займається господарською діяльністю. Тому необхідно провести референдум, де б люди висловились щодо переходу на повну мажоритарну систему. Про це в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Сергій Шахов.

Він заявив, що вибори 9 скликання Верховної Ради України через закриті списки, чого «дуже хочуть олігархи», будуть плювком в обличчя українського народу.

«Саме олігархи через закриті списки хочуть протягнути до Верховної Ради своїх водіїв, кухарок, хочуть протягнути туди свої олігархічні ратиці і знову керувати Україною. Вони хочуть «Роттердам+», «Дюссельдорф+», вкрасти українську землю, газ», – наголошує нардеп.

З його слів, на виборах до Верховної Ради повинні бути повністю відкриті списки, щоб виборці могли бачити, кого вони обирають.

«Була б моя воля сьогодні, я б зробив вибори за на 100% мажоритарною системою. Коли народний депутат іде до своїх виборців, дивиться їм в очі, чує їх проблеми, відчуває на своїй шкірі, як вони живуть там, то він не лише пише чи голосує за закони, а й займається господарською діяльністю», – переконує Сергій Шахов.

На його думку, аби остаточно вирішити це питання, необхідно провести всеукраїнський референдум та запитати думку людей.

У свою чергу політтехнолог Дмитро Сіманський зазначив, що «мажоритарка» – хороша ідея у випадку, якщо ти маєш англійську двопартійну систему, ідеологічні партії, політичну культуру тощо.

«Коли у тебе 300 партій, які під кожні вибори «мімікрують», коли люди не розуміють, що таке робота депутата, потрібна більш проста система. Варто пройти кілька виборчих циклів з жорсткою пропорційною системою, створити партії, запустити партійну систему, а потім, будь ласка, «мажоритарку», змішану систему, що хочете», – пояснив політтехнолог.

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій оголосив про припинення дії коаліції в парламенті та закликав до формування нової.