Незаконна забудова Голосїівського парку: Верховний Суд визнав недійсним договір

Незаконна забудова Голосїівського парку: Верховний Суд визнав недійсним договір

Договір дозволяв орендарю звести на цій території офісні комплекси з готелями та закладами громадського харчування. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Судово-юридичну газету.

Верховний Суд своєю постановою підтвердив правову позицію ГПУ та столичної прокуратури щодо визнання недійсним договору оренди 2,7 га землі в урочищі Бичок, що входить до складу Національного природного парку «Голосіївський» та є об’єктом природно-заповідного фонду. Про це повідомляє прес-служба київської прокуратури.

Вказаний договір був укладений із товариством у 2010 році на підставі відповідного рішення Київради та дозволяв орендарю звести на цій території офісні комплекси з готелями, закладами громадського харчування, приміщеннями торговельно-розважального призначення і паркінгами.

При цьому Київрада фактично вилучила спірну земельну ділянку особливо цінних земель у землекористувача КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа» з порушенням вимог земельного законодавства, а саме без відповідної згоди на таке вилучення Кабінету Міністрів України.

Захищаючи інтереси держави прокуратурою міста Києва здійснено вступ у розгляд справ про визнання незаконним рішення Київради та укладеного на його підставі договору оренди.

Суд апеляційної інстанції підтвердив правову позицію органів прокуратури та задовольнив позови. У свою чергу товариство оскаржило вказані рішення в касаційному порядку.

За результатами розгляду касаційних скарг товариства Верховний Суд погодився з доводами прокуратури та відмовив товариству у задоволенні його вимог.