Парубій: Україна сподівається отримати автокефалію Української церкви до 1 серпня
http://external.polskieradio.pl/files/c08f42bb-0122-41c5-8f92-d28908dec182.file

Парубій: Україна сподівається отримати автокефалію Української церкви до 1 серпня

Голова Верховної Ради України перебуває з робочим візитом у Лондоні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Україна сподівається отримати від Константинопольського патріарха право на незалежну від Москви Церкву до 1 серпня, коли святкуватиметься 1030 років від хрещення Київської Русі. Про це заявив у Лондоні, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, який провів низку зустрічей з цивільним та військовим керівництвом Сполученого Королівства Великої Британії та виступив у британському парламенті.

Спікер українського парламенту зауважив, що Патріарх РПЦ Кіріл є автором ідеї «Русского мира», яка використовується у Україні як одна з технологій комплексної гібридної війни. Для прикладу, Андрій Парубій згадав, як бойовики російського офіцера під псевдо Стрєлков, вбивали українських громадян на Донбасі вночі, а на ранок приходили ховатися за стінами православних монастирів у 2014-15 роках. Хоча, Київ не має безпосереднього впливу на Константинопольський патріархат від якого залежить надання легітимного статусу незалежної Української православної церкви, пан Парубій заявив, що «рішення може бути ухваленим несподіванно швидко».

За словами українського парламентського спікера, депутати Верховної Ради готові співпрацювати з британськими колегами (в рамках робочої групи) щодо протидії інформаційним атакам Москви проти країн вільного світу, а також сприяти створенню нового аналітичного центру з протидії гібридній війні. Андрій Парубій висловив вдячність британському урядові за надання допомоги українській армії: «Ми – не сіра зона, ми – щит Європи. Ми захищаємо всю Європу, і нам важлива в цьому контексті підтримка, яку ми одержуємо від вас».

Ключовим посланням спікера у стінах британського парламенту була теза про те, що агресія Росії засвідчує: «Загроза Путіна є глобальною загрозою», а відтак, що українці, які гинуть на східному фронті – захищають цілий цивілізований світ. За словами Андрія Парубія лише сильне українське військо та міжнародні санкції можуть стримати агресора. У цьому контексті Андрій Парубій згадав, що шість парламентів країн Східної Європи (країни Балтії, Польща, Україна та Молдова) закликали країни Євросоюзу скасувати проект побудови другої гілки газопроводу «Північний потік», адже «гроші отримані Росією за газ спрямовуються на фінансування агресивної політики».

Після відвідування британського парламенту, голова Верховної Ради відвідав також парламент Шотландії, який нещодавно визнав Голодомор в Україні 1932-33 років ґеноцидом українського народу. За словами Андрія Парубія, ця тема особисто близька йому з огляду на родинні розповіді про Голодомор родичів із Харківщини. Депутати британського парламенту з Британсько-Української Асоціації раніше заявляли, що намагатимуться зібрати необхідіні голоси для визнання Голодомору ґеноцидом українців подібно до їх шотландських колег.

Олександр Яконський для Польського радіо, Лондон