Павло Клімкін закликав світ допомоти у звільненні українських політв'язнів у Росії
https://24tv.ua/resources/photos/news/610x344_DIR/201712/899276.jpg?201712230002

Павло Клімкін закликав світ допомоти у звільненні українських політв’язнів у Росії

«Від вас ми чекаємо не просто співчуття в тому, що наші співвітчизники перебувають у заручниках». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Очільник МЗС України Павло Клімкін очікує від міжнародної спільноти, що вона включиться до переговорів з Москвою про звільнення захоплених Росією українських політичних в’язнів та військових полонених.

Міністр заявив про це у понеділок під час брифінгу для дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні. У зустрічі взяв також участь голова Служби безпеки України Василь Грицак.

«Від вас ми чекаємо не просто співчуття в тому, що наші співвітчизники перебувають у заручниках. Ми чекаємо, що ви почнете переговори з російською стороною – на політичному рівні або на рівні громадянського суспільства. Але це потрібно почати з однією простою метою – Росія повинна піти з території України і має звільнити політичних в’язнів і заручників», – підкреслив Павло Клімкін.

Голова української дипломатичної служби заявив про готовність України до обміну своїх громадян на росіян, котрі перебувають в українських слідчих ізоляторах і в’язницях.

«У нас є громадяни Росії, які знаходяться сьогодні тут, у них є відповідні судові вироки. Звичайно, для нас необхідні рішення, але ми готові приймати ці рішення. Всі прекрасно розуміють, як Росія маніпулює не тільки звільненням політичних в’язнів, а й заручників. Але ми продемонстрували, що справа не про конкретну кількість, ми готові віддати стільки, щоб дійсно витягнути всіх».

За повідомленням Києва, у Росії позбавлено свободи близько 70 громадян України, серед яких, зокрема, кримський режисер Олег Сенцов, який, перебуваючи у колонії суворого режиму, 14 травня оголосив голодування. Ще щонайменше 113 бранців перебуває в руках проросійських сепаратистів у контрольованих ними частинах Донецької та Луганської областей.

Своєю чергою, голова СБУ Василь Грицак заявив, що однією з найсерйозніших проблем є неможливість доступу представників міжнародних організацій до заручників на Донбасі. Це, за його словами, доводить, що російська влада боїться показати місця, в яких українські в’язні знаходяться у нелюдських умовах та на підставі неправдивих звинувачень».

IAR /А.М.