Президент України готовий відмовитись від Мінських домовленостей

Президент України готовий відмовитись від Мінських домовленостей

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю газеті «Bild» підтвердив, що Україна хоче приєднатися до ЄС і НАТО, але не виключив, що Україна може розглянути питання про перехід від мінського мирного процесу до більш ефективного формату переговорів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю газеті «Bild» підтвердив, що Україна хоче приєднатися до ЄС і НАТО, але не виключив, що Україна може розглянути питання про перехід від мінського мирного процесу до більш ефективного формату переговорів.

— Моя мета полягає в тому, щоб в Україні настав мир, але завдяки дипломатичним засобам. Ні суверенітет, ні територія, ні доля українського народу не обговорюються в рамках можливої мирної угоди. Я докладу всіх зусиль, і я буду прагнути підтримати своїх співвітчизників і міжнародних партнерів у цьому нелегкому завданні, — сказав Зеленський у розмові з журналістами.

— Зараз ми довіряємо мінському процесу. Я сподіваюся, що це — вірне рішення. Ми знову почали його впроваджувати, щоб домовитися про перемир’я і звільнення ув’язнених. Проте ми не можемо чекати ще п’ять років, тому що українці щодня помирають на Донбасі. Якщо ми змушені це зробити, ми розглянемо будь-який інший варіант переговорів, у нормандському форматі:, Україна, Росія, Німеччина, Франція та інші. — підкреслив він.