Президентська Пара розпочала візит до України

Президентська Пара розпочала візит до України

Президент Анджей Дуда та його дружина Агата Корнхаузер-Дуда прибули в неділю з триденним візитом в Україну. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на gov.pl.

Президент зустрінеться з найвищою українською владою та відвідає польське воєнне кладовище у Києві-Биківні. В його присутності в Одесі будуть підписані економічні угоди. “Візит в Україну до них сусідів є надзвичайно важливим. В умовах пандемії багато галузей економіки залежать від ще кращого міждержавного співробітництва та конкретних рішень. Зв’язки Польщі з Україною дуже міцні, і ми працюємо над їх посиленням”, – написав Президент у Twitter відразу після свого прибуття.

Керівник кабінету Президента зазначив, що Анджей Дуда планував вшанувати пам’ять жертв Катинського злочину та відвідати польське воєнне кладовище в Биковні у квітні цього року, але через обмеження, які тоді діяли у зв’язку з пандемією коронавірусу, цього візиту не проводили. – Президент хоче виконати це зобов’язання вже зараз. Тож ми починаємо свій візит в Україну з відвідування кладовища в Биківні поблизу Києва, де поховано жертв Катинського злочину, а також польські та українські жертви злочинів НКВС, сказав Кшиштоф Щерскі.

Політична частина візиту запланована на понеділок. Анджей Дуда зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та головою Верховної ради Дмитром Разумковим. К. Щерський заявив, що політичні переговори будуть присвячені двосторонньому співробітництву, євроатлантичним прагненням України, а також регіональним питанням, включаючи ситуацію в Білорусі.  “Сьогодні Україна та Білорусь є нестабільними елементами на карті європейської безпеки, і важливо поговорити на ці теми”, – сказав Кшиштоф Щерскі.

Він зазначив, що темою переговорів будуть також історичні питання. Президента супроводжуватиме президент Інституту національної пам’яті Ярослав Шарек, і це буде можливістю зустрітися з керівниками Інститутів національної пам’яті Польщі та України Ярославом Шареком та Антоном Дробовичем. – Це буде перша зустріч такого типу протягом терміну президентства Зеленського, – сказав К. Щерскі.

Третій день візиту – вівторок – буде присвячений економічним питанням. “Ця частина візиту буде здійснена в Києві та Одесі”, – сказав Кшиштоф Щерскі. Дві економічні угоди будуть підписані в присутності Анджея Дуди.

Однією з них буде контракт PGNiG, який відкриває шлях польській компанії до участі в приватизації енергетичного та газового секторів в Україні. Другий стосуватиметься співпраці між портом в Одесі та портом у Гданську. Анджея Дуду супроводжуватиме міністр інфраструктури Анджей Адамчик.

“Йдеться про дорожній транзит, а також залізниці та порти; ми хочемо зв’язати все це разом. Це також елемент стратегії президента Дуди щодо побудови згуртованості інфраструктури вздовж осі Північ-Південь у нашій частині Європи, сказав міністр. Ініціатива трьох морів допомагає налагодити цю узгодженість”.

“Україна як країна за межами ЄС не може повноцінно брати участь в Ініціативі трьох морів, оскільки вона обмежена державами-членами. Тому за допомогою двосторонніх угод ми додаємо цей український елемент до ширшої концепції співпраці в нашому регіоні, зазначив глава президентського кабінету”.

 Під час свого візиту в Україну Президент також поставить символічний кошик з колоссям пшениці перед Меморіалом жертв Великого Голодомору 1932-1933 років та запалить свічку перед Хрестом Героїв Небесної Сотні.

Анджей Дуда також відкриє пам’ятник Анні Валентинович, який буде встановлено перед польським посольством. Валентинович народилася 15 серпня 1929 року у Рівному, Україна; Загинула 10 квітня 2010 року в Смоленській авіакатастрофі. Президенти Дуда та Зеленський також покладуть вінки під меморіальну дошку в Одесі в пам’ять президента Леха Качинського з 10-ї річниці його смерті в авіакатастрофі під Смоленськом.

Керівник Кабінету Президента Республіки Польща Кшиштоф Щерський повідомив, що візит Президентської пари в Україну розпочнеться у неділю ввечері з участі у 80-й річниці Катинської різанини на польському воєнному кладовищі в Биківні під Києвом.

джерело: prezydent.pl

Фото: КПРП