Про вибір бути людиною і долю

Про вибір бути людиною і долю

Про вибір бути людиною і долю. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційний блог Виконавчого директора МАОМС «Асоціація Інвестиційно-привабливих громад», засновника ГО «Єдина громада – єдина мета», заступника Тетіївського міського голови 2018-2020 років, журналіста Олени Коцеруби.

Еккехард Бінгель із Гамбурга. Якоб Штейн Стеюк із Хотина. Боюс Василина з села Росішки, Тетіївського району, на Київщині. Бузя Лейбович з Умані. Родина Пісних з Тетієва. Рейнгольд Піль із села Серби на Житомирщині. Їх об’єднав Тетіїв, невелике містечко на Київщині, війна і роз’єднав вибір бути людиною чи ні.

Еккехард Бінгель на 1942 рік працював начальником обласного управління німецької фірми, яка займалася нафтопродуктами, із філіалами в тому числі в Тетієві. Отримав в 2011 році почесне звання «Праведника народів Світу» за спасіння Якоба Штейна, який під час війни працював на нафтобазі в Тетієві під прізвищем Стеюк.

Василина Боюс під час війни жила в селі Росішки, Тетіївського району. Однієї ночі на порозі її будинку з’явилася Бузя Лейбович, 18-ти річна дівчина з Умані. Виснажений вигляд Бузі Лейбович зачепив Боюс. Вона заховала Бузю в своєму будинку і в цілях безпеки, дала їй українське ім’я Дуня. Бузя Лейбович ховалася в будинку Василини Боюс аж до звільнення села в 1944 році. В 1997 року Яд Вашем удостоїв Василину Боюс почесним званням “Праведник народів світу”.

Рейнголдь Піль. В 1941 році самопроголосив себе старостою села Снігурівка (нині частина міста Тетієва), його дружина працювала медсестрою в лікарні. В 1941 році за його доносом був розстріляний працівник суду Ісак Пісний. В грудні 1942 році Піль сам завіз на місце масового розстрілу євреїв в П’ятигори, Софію Пісну та трьох її дітей. Майно родини, включно з будинком, забрав собі. В жовтні 1945 року за вироком військового трибуналу був розстріляний.

16 грудня 1942 року в П’ятигорах було розстріляно близько 300 євреїв Тетіївського району.

Ми пам’ятаємо…