Рішення СБУ показує, що дії польських спецслуб не були безпідставними
https://storage1b.censor.net/images/2/b/4/5/2b455f7ca03ee19d2fa66e59f097468b/original.jpg

Рішення СБУ показує, що дії польських спецслуб не були безпідставними

Експерт з питань безпеки коментує відкриття кримінальної справи проти голови фонду «Відкритий діалог» Людмили Козловської. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Ми не знаємо, скільки часу СБУ цікавилося Людмилою Козловською – 5, 10 років чи один місяць, – говорить у розмові з порталом «wPolityce.pl» експерт з питань безпеки полковник Лукаш Кістер. – Але те, що справа набирає обертів саме тепер, свідчить про завершення певних дій, які мали неявний характер. Друга справа, яка є так само ймовірною, як перша, це те, що існує потреба політичного характеру, щоб цю інформацію повідомити». На думку співрозмовника, рішення Служби безпеки України відкрити кримінальну справу проти голови фонду «Відкритий діалог» Людмили Козловської свідчить про те, що українські спецслужби розуміють – дії польської влади та польських спеціальних служб не були безпідставними, а «дії, які ми помічаємо з боку Німеччини, Франції чи Бельгії, недопустимі і становлять загрозу не тільки для безекпи Польщі або України, але загалом для європейської безпеки». «Інформація та дії СБУ можуть стати черговим аргументом щоби викликати повагу ЄС до діяльності польських спецслужб та рішень польської влади, – говорить полковник Лукаш Кістер.

Нагадаємо, в управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області відкрили кримінальне провадження проти президентки міжнародної фундації «Відкритий діалог» Людмили Козловської. Козловську, яка є громадянкою України, підозрюють, зокрема, у «діях, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; умисних діях, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України; державній зраді; шахрайстві, вчиненому у великих розмірах».

Я.С.