Російські священики мають проблеми з одержанням грецьких віз

Російські священики мають проблеми з одержанням грецьких віз

Проблеми з візами для священиків РПЦ можуть бути пов’язані з питанням про Єдину помісну Українську православну церкву. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство закордонних справ Росії надіслало Посольству Греції у Москві листа з проханням пояснити проблеми з отриманням віз у консульстві Греції, на які останнім часом скаржилися деякі російські священнослужителі. Про це у четвер заявила речниця російського дипломатичного відомства Марія Захарова.

Російська редакція BBC, посилаючись на джерела, близькі до Константинопольського патріархату, зазначила, що ці проблеми можуть бути пов’язані з конфліктом між Російською православною церквою та Вселенським патріархатом у Константинополі з приводу можливої автокефалії для Української православної церкви. Нині єдиною канонічною Православною церквою в Україні є Церква, підпорядкована Москві.

Російські священики бідкалися у мас-медіа, що їхні клопотання про видачу віз відхиляли, проте члени їхніх сімей, котрі подавали заявки у той самий час, отримували візи. Один зі священнослужителів у розмові з BBC сказав, що в Греції він був неодноразово і це вперше, коли його клопотання відхилили. Російське духовенство скаржилося також на часові обмеження – під час клопотання про видачу довгострокової або багаторазової візи, вони отримували короткострокову візу.

«25 травня ми отримали у візовому центрі паспорти з візами – дружині дали на три роки, а мені – лише на місяць. Я запитав дівчину, яка нам видавала паспорти, чому так? Дівчина відповіла: «Даремно ви написали, що ви священик. Якби написали, що пенсіонер, то дали б на три роки», – написав в одній із соціальних мереж російський православний публіцист та священик Владімір Віґілянський.

«Це політика грецького уряду. Нині священиків Російської православної церкви вважають можливими шпигунами та агентами впливу», – сказало BBC джерело, близьке до Константинопольського патріархату. «Константинопольська православна церква і Російська православна церква борються за впливи у православному світі», – підкреслило у свою чергу джерело в Російській православній церкві.

У квітні президент України Петро Порошенко звернувся до екуменічного патріарха Константинополя Варфоломія І з проханням надати Томос, тобто указ, завдяки якому можна буде створити незалежну від Москви Православну церкву. Цей заклик підтримав український парламент. «Йдеться про нашу остаточну незалежність від Москви. Це не тільки релігія, це геополітика. Це питання нашої національної безпеки і нашої оборони у гібридній війні, адже Кремль сприймає Російську православну церкву як один з головним елементів свого впливу в Україні», – сказав президент Порошенко.

Нагадаємо, 31 серпня у Стамбулі відбудеться зустріч патріарха Вселенського Варфоломія І та патріарха Московського Кіріла. За інформацією мас-медіа, предстоятель Російської православної церкви переконуватиме Константинопольського патріарха не поспішати з рішенням щодо надання Томосу про Єдину помісну Українську православну церкву.

PAP/Т.А.