СБУ: Людмила Козловська зрадила Україну
http://external.polskieradio.pl/files/ed4133d4-05cf-4ca2-806d-cb9b80a6af3b.file

СБУ: Людмила Козловська зрадила Україну

Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти голови фонду «Відкритий діалог». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

В управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області відкрили кримінальне провадження проти президентки міжнародної фундації «Відкритий діалог» Людмили Козловської, передає портал «Стоп корупції».

За повідомленням СБУ, захисниці прав міжнародного фінансового афериста Мухтара Аблязова інкримінують порушення цілої низки статей Кримінального кодексу.

Козловську, яка є громадянкою України, підозрюють, зокрема, у «діях, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; умисних діях, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України; державній зраді; шахрайстві, вчиненому у великих розмірах». Про це говориться у документі СБУ, опублікованому порталом.

Людмилі Козловській загрожує до 15 років позбавлення волі. На 15 жовтня голову фонду «Відкритий діалог» викликали на допит.

На сайті «Стоп корупції» також говориться, що наразі команда проекту працює над масштабним розслідуванням шахрайських схем громадянина Казахстану Мухтара Аблязова, у якому фігурує також Людмила Козловська.

За даними журналістів, міжнародна організація «Відкритий діалог» на чолі із Козловською протягом тривалого періоду займається питаннями, пов’язаними з утисками прав і основоположних свобод Мухтара Аблязова. «Відкритий діалог» фінансується самим Аблязовом (в Україні працює філія польського «Відкритого діалогу»).

Нагадаємо, у серпні Козловську депортували з території Європейського Союзу до Києва через попередження, яке польська влада внесла у Шенгенську інформаційну систему (SIS). Агентство внутрішньої безпеки у зв’язку з «серйозними сумнівами» щодо фінансування фонду «Відкритий діалог», головою якого є Козловська, видало негативну оцінку у цій справі, у результаті чого їй був заборонений в’їзд до Польщі та Європейського Союзу.

У середині вересня Людмила Козловська взяла участь у слуханнях у Бундестазі під назвою «Права людини у небезпеці – демонтаж верховенства права у Польщі та в Угорщині». До Берліна вона змогла прибути завдяки виданій їй візі владою Німеччини. У вересні візу їй видала влада Бельгії.

У середині 2017 року редактор Facebook-сторінки «Російська V колона у Польщі» Марцін Рей, який стежить за діяльністю російської агентури у Польщі, опублікував документи, що свідчать про родинно-фінансові зв’язки Козловської і фонду «Відкритий діалог» з Росією, що досі заперечує фундація. Організація має постійні представництва у Варшаві, Києві та Брюсселі.

stopcor.org, PAP/Т.А.