У Києві закриваються два знакові для українського кіно кінотеатри
https://zaxid.net/resources/photos/news/640x360_DIR/201809/1466619.jpg?201809281949

У Києві закриваються два знакові для українського кіно кінотеатри

З 1 жовтня кінотеатр «Кінопанорама» у Києві припиняє свою роботу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Zaxid.net.

У четвер, 28 вересня, стало відомо, що з 1 жовтня кінотеатр «Кінопанорама» у Києві припиняє свою роботу. Про це повідомляють на сторінці прощальної події кінотеатру у Facebook. Директорку кінотеатру Наталію Соболєву та весь персонал звільнили без пояснення причин. Розірвані угоди орендарями, усі сеанси скасовано.

«Кінопанорама» робила акцент на артхаусному та українському кіно

30 вересня в кінотеатрі відбудеться «Останній сеанс», під час якого покажуть хроніку про кінотеатр та фільм «Панорама» Юрія Шилова. До 2008 року «Кінопанорама» була в комунальній власності міста.

У 2008 році кінотеатр приватизували, з 2009 року він належить компанії бізнесмена Мохаммада Захура ISTIL Group, повідомляє Lb.ua. Що має бути замість кінотеатру, невідомо.

«Ми готувалися до святкування 60-річчя “Кінопанорами” 30-го листопада. Збирали відеоматеріали. Центр Довженка планував провести у нас показ ретроспективи Кіри Муратової на кіноплівку (напевно, ви знаєте, що ми зберегли нашу кіноапаратну). Ми почали знімати маленький фільм. І ще мої друзі збиралися зробити “Кінопанорамі” подарунок до її поважної дати – подарувати нові крісла та ковролін, які я планувала встановити до 1 січня. Не склалось», – написала Наталія Соболєва.

«Кінопанорама» – один із найстарших кінотеатрів Києва та перший в колишньому СРСР панорамний кінотеатр. Останнім часом кінотеатр особливий акцент робив на показі артхаусних фільмів та українського кіно.

В «Україні» відбулась прем’єра фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова

У той же день стало відомо про закриття кінотеатру «Україна». Про це написав сайт LB.ua із посиланням на співробітників кінотеатру. Зокрема, в кінотеатрі повідомили, що будівлю, де розташований кінотеатр, купили нові власники – хто, поки невідомо. Подальша доля кінотеатру також залишається невідомою – співробітникам про неї не повідомили, запропонувавши написати заяви про звільнення.

У 2004 році Київрада дозволила приватизацію кінотеатру, який працював з 1964 року. «Україна» знаменита ще й тим, що там в 1965 році відбулася прем’єра фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, під час якої українська інтелігенція виступила проти радянських репресій.

Сцена з фільму «Стус», яка відбувається в «Україні»

Нагадаємо, що у 2019 році має вийти фільм «Стус», де ця сцена також є. Проте до його виходу кінотеатру, де відбувались події, уже не буде.

«Короткий підсумок новин культурного життя столиці: мінус два кінотеатри історичного значення в центрі міста», – прокоментував новину голова Держкіно Пилип Іллєнко. Наразі українські кінематографісти готують акції протесту, проте де і які само, наразі невідмо.