У Львові затримали провокаторів, які осквернили польський військовий цвинтар
Затримані провокатори на польському військовому меморіалі. Фото Патрульної поліції Львівської області https://www.facebook.com/lvivpolice

У Львові затримали провокаторів, які осквернили польський військовий цвинтар

Поліція затримала двох зловмисників, котрі прибули до Львова з Донецької області, аби на замовлення вчинити провокативний акт вандалізму на Польському військовому меморіалі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Львові поліція затримала двох чоловіків за осквернення Польського військового меморіалу (пол. Cmentarz Obrońców Lwowa) на Личаківському цвинтарі у Львові. Третій вдалося втекти.

Зловмисники намалювали на стіні біля польських могил синьо-жовті та чорно-червоні зображення і написи «Ляхи» та «За Степан Бендер» (ймовірно, це мало бути «За Степана Бандеру»).

На місці працювала поліція та працівники українських спецслужб. Затримані вже дали початкові зізнання. За їхніми словами, зловмисникам обіцяли заплатити за провокацію.

Затримані – це 43- та 49-річні жителі Донецької області, а до Львова вони прибули у середу та мусили покинути місто відразу після виконання замовлення.

Нагадаємо, нещодавно у Кракові затримали громадянина України, який був одним з тих, хто з метою провокації спаплюжив пам’ятник Юзефу Пілсудському та Чотирьом легіонерам. 

Нагадаємо також, що за попередні роки були численні спроби провокацій, актів вандалізму та осквернення місць пам’яті чи пам’ятників як на території Польщі, так і України. У Варшаві та Києві не мають сумнівами, що за замовними провокаціями можуть стояти російські спецслужби, завдання яких посварити українців і поляків.

IAR/Т.А.