Українка - не прибиральниця: у Польщі з'явився новий проект, присвячений українським жінкам

Українка – не прибиральниця: у Польщі з’явився новий проект, присвячений українським жінкам

Українська жінка може не лише виконувати важку і не престижну фізичну роботу, а й бути успішною бізнес-леді чи добитися визнання у своїй професії. У Польщі з’явився новий проект “Я – українка, і я пишаюся цим”. Його мета – зруйнувати застарілі стереотипи. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Українська жінка може не лише виконувати важку і не престижну фізичну роботу, а й бути успішною бізнес-леді чи добитися визнання у своїй професії. У Польщі з’явився новий проект “Я – українка, і я пишаюся цим”. Його мета – зруйнувати застарілі стереотипи. Як повідомляє YAVP.PL, автором нового проекту є комп’ютерний дизайнер Ян Андріїшин. Він підготував та виклав у мережу “Фейсбук” 13 світлин із зображенням успішних та досить відомих українок, які живуть та працюють у Польщі.

Tej jesieni na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty opowiadające o Ukrainkach mieszkających i pracujących w Polsce. (…

Опубліковано AndriJan.dsgn Середа, 7 листопад 2018 р.

На вулицях Варшави цієї осені з’явилися неоднозначні плакати із зображенням українок на фоні 200-гривневої купюри. Жінок показали в образі заробітчанок-прибиральниць, посудомийниць, збиральників ягід і т.д. На думку автора альтернативного проекту, подібне трактування українок є зневажливим і призводить до певних стереотипів.

“Моя мета полягає в тому, щоб показати, що українка – це не тільки продавець у магазині або медсестра в медичному закладі, а й успішна бізнес-леді, засновниця ресторану, актриса, власниця готелю або представниця інших професій”, – пояснює Ян Андріїшин.

На плакатах “Я – українка, і я пишаюся цим”, також на фоні 200-гривневої купюри, зображені власниці популярних кав’ярень, косметично-перукарських салонів, дитсадків, громадські діячки, акторки, бізнес-тренерки, журналістки і т.д. Автор зазначає, що цей список можно значно розширити, адже охочих взяти участь в альтернативному проекті зголосилося чимало.