Українці читають менше від поляків? Є результати досліджень в обох країнах

Українці читають менше від поляків? Є результати досліджень в обох країнах

У Польщі та Україні майже синхронно опублікували дослідження читацької аудиторії, які показали, хто найбільше любить читати та купувати книги. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

YAVP.PL порівняв дані свіжих досліджень, які в Україні провів Київський міжнародний інститут соціології, а в Польщі – Національна бібліотека.

Виявилося, що більшість дорослих українців (60%) протягом року не прочитали жодної книги (ні друкованої, ні електронної) і навіть не відвідували книжкових магазинів. Майже чверть опитаних (23%) зізналися, що за рік побували у бібліотеці чи книгарні лише один раз. 13% респондентів вказали, що не ходили до бібліотек або книгарень, але читали книжку.

Згідно з опитуванням, бібліотеки регулярно відвідує лише 2,9% українців, ще 8,6% постійно ходять до книжкових магазинів. Серед цієї групи – переважно люди молодших вікових категорій, з вищим рівнем освіти та які проживають у більших населених пунктах.

У Польщі опитування показало, що 37% населення протягом року прочитали принаймні 1 книгу. 9% респондентів вказали на те, що за рік прочитали більше, ніж 7 книг.

Книги в Польщі регулярно купують 38% дорослого населення, а до бібліотек ходить 16%. У той же час 35% опитаних зізналися, що не мають вдома жодної книги, крім шкільних підручників. 14% вказали, що мають до 10 штук, а 45% – від 11 до 50 штук.

Найбільше читати в Польщі люблять чоловіки та жінки у віці від 40 до 65 років. Водночас переважна більшість громадян (67%), яким вже виповнилося 60 років, задекларували, що протягом року не читали книг взагалі. Серед респондентів вікової групи 40-59 років не читали книг 62%. У віковій групі 25-39 років таких виявилося 58%, а в наймолодшій категорії опитаних (15-24 роки) 45% не читали книг.