В Україні кандидати витратили сотні мільйонів гривень на кампанію
Flaga Ukrainy – zdjęcie ilustracyjne Pixabay/CC0 License/JolEnka

В Україні кандидати витратили сотні мільйонів гривень на кампанію

Найбільше витратив Петро Порошенко, понад 400 мільйонів гривень. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Сьогодні останній день виборчої кампанії в Україні. Найбільше, понад 400 мільйонів гривень, вона коштувала нинішнього президента Петра Порошенка. Колишня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко витратила половину цієї суми. Лідер опитувань – комік Володимир Зеленський, за офіційними даними витратив найменшу кількість серед кандидатів, які мають шанс вийти у другий тур.

Фінансова звітність окремих кандидатів була надана Центральною виборчою комісією України. У документах також вказано походження грошей, виділених на кампанію. Петро Порошенко всі 416 мільйонів виклав з власної кишені. У свою чергу, всі гроші Юлії Тимошенко походять з її партії «Батьківщина». Як пояснив Ігор Фещенко з руху ЧЕСНО, який здійснює моніторинг виборів, поки що це не є прозорим джерелом фінансування, адже фактично до кінця виборів, тобто майже до травня, ми не будемо знати хто фінансував саму партію.

Більшість з 100 мільйонів гривень, офіційно витрачених на кампанію коміка Володимира Зеленського є грошима від приватних людей – часто друзів і ділових партнерів кандидата. Проте експерти вважають, що Зеленський також користувався медіа-підтримкою власника телеканалу 1+1 Ігоря Коломойського. За даним опитувань, близько 27% українців хочуть проголосувати за Зеленського. У другому турі він зустрінеться або з Петром Порошенком, або з Юлією Тимошенко.

IAR/Д.К.