ЮНЕСКО поїде в окупований Крим з моніторинговою місією
https://prm.ua/wp-content/uploads/2018/10/yunesko-670x447.jpg

ЮНЕСКО поїде в окупований Крим з моніторинговою місією

Організація хоче перевірити стан пам’яток національної спадщини на території півострова, окупованого РФ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

ЮНЕСКО, тобто Організація Об’єднаних Націй з питань культури, науки та культури, вирішила покликати місію, яка перевірить стан пам’яток національної спадщини на території окупованого Російською Федерацією Криму.

Українська влада віддавна звертає увагу на те, що росіяни знищують пам’ятки архітектури, пов’язані з культурою кримських татар. За словами посла України у Франції і одночасно представника України при ЮНЕСКО Олега Шамшура, рішення про моніторинг в Криму прийняла виконавча рада ЮНЕСКО. Висновки місії будуть представлені у жовтні наступного року.

Український МЗС оприлюднив заяву, в якій написано, що рішення про моніторингову місію – це результат попереднього звіту організації, в якому стверджено, що окупаційна російська влада в Криму порушує сводобу слова і ЗМІ, а також знищує національну спадщину, – росіяни ведуть нелегальні археологічні розкопки, а також піддають руйнації Бахчисарайський палац кримських ханів. В Україні ведеться розслідування у справі реставраційних робіт у цій XVI-вічній пам’ятці архітектури. Українська сторна стверджує, що росіяни знищують об’єкт під прикритттям консерваторських праць.

Президент України Петро Порошенко висловив надію, що завдяки моніторинговій місії ЮНЕСКО Росія не зможе приховувати своїх злочинних дій в окупованому Криму.

IAR/Я.С.