Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту. Частина 8

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту. Частина 8

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту: міжнародний досвід – Ісла́мської Респу́бліки Іра́н. Частина 8. Про це повідомляє Upmp.news.

Журналісти Україно-польської медіаплатформи продовжують серію публікацій, в яких проводиться аналіз законодавчого регулювання та способів фільтрації шкідливого Інтернет-контенту у різних країнах світу. У попередніх публікаціях ми розглянули наступні країни: Німеччина, США, Південна Корея, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Французської Республіки, Канади, Китайської Народної Республіки.

Сьогодні, ми розглянемо Ісла́мську Респу́бліку Іра́н.

Регулюючий орган: “Комітет з цензури в Інтернеті”.

Механізм фільтрації: Контентна фільтрація найбільшими ISP-провайдерами.

У 2004 році в Ірані було прийнято «Закон про покарання за злочини в сфері Інтернету», відповідно до якого відповідальність за моніторинг контенту, до якого надається доступ, покладається на інтернет-провайдерів, контент-провайдерів і провайдерів хостингу. Фільтрується політичний контент, сайти гомосексуалістів, сайти, які відстоюють права жінок, ресурси, що містять порнографію і блоги. Кожен комерційний (ISP) провайдер в Ірані реалізовує власну систему фільтрації інтернет-контенту. З цієї причини різні ISP мають різний профіль фільтрації контенту.