Збитки, завдані вторгненням Росії в Україну, оцінюють у 600 мільярдів євро
Бахмут, Україна, 29 листопада 2022 р. Міст через річку Бахмутка PAP/Eugene Titov

Збитки, завдані вторгненням Росії в Україну, оцінюють у 600 мільярдів євро

Заморожених російських активів є кроком у дуже правильному напрямку. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр у справах Європи Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що заява голови Єврокомісії про конфіскацію заморожених російських активів є кроком у дуже правильному напрямку.

Урсула фон дер Ляєн оголосила про конфіскацію заморожених російських активів і передачу їх на відновлення України, а також створення спеціального суду для російських воєнних злочинів.

Шимон Шинковський вель Сенк зазначив, що польський уряд від самого початку пропонував конфіскувати російські активи.

«Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький був одним із перших лідерів, який висунув такий постулат. Тож ми від початку цю ідею підтримуємо. Ми готові не лише на підтримку, а й на конкретні дії у цій справі».

Збитки, завдані вторгненням Росії в Україну, наразі оцінюють у 600 мільярдів євро. Урсула фон дер Ляєн наголосила, що ЄС має можливість змусити Росію та олігархів заплатити за ці збитки та покрити витрати на відбудову.

Що стосується спеціального суду, то він має бути схвалений Генеральною Асамблеєю ООН. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розпочав розслідування цієї справи, яку сьогодні підтвердила Європейська комісія.

IAR/І.Я.