Juniorzy Pogoni Lwów po raz trzeci mistrzami Premier Ligi Obwodu Lwowskiego

Juniorzy lwowskiej Pogoni po remisie z FC Mikołajów 1:1 zdobyli Mistrzostwo Premier Ligi Obwodu Lwowskiego. To trzecie z rzędu mistrzostwo juniorów. Informuje o tym Upmp.news powołując się na Kurier Galicyjski.

Przez cały sezon młodzi pogończycy prezentowali równą grę, zwyciężając prawie w każdym meczu. W 19. meczach zdobyli 49 punktów, tym samym przed ostatnią kolejką wyprzedzając drugi FC Mikołajów o 5 punktów.

Prezes Pogoni Lwów Marek Horbań nie ukrywał zadowolenia, dziękując młodym piłkarzom i sztabowi trenerskiemu. – W imieniu klubu dziękujemy młodym zawodnikom i trenerom za ich wysiłek i wspaniałe wyniki sportowe. Brawo „Duma Lwowa”! – czytamy wpis na oficjalnej stronie Pogoni Lwów.

Przypomnijmy, że już dwa lata z rzędu juniorzy lwowskiej Pogoni zdobywali mistrzostwo. A w 2016 roku zdobyli wicemistrzostwo i Puchar Lwowa.

Seniorzy lwowskiej Pogoni ukończyli sezon na wysokim piątym miejscu. Na tą pozycję jednocześnie pretendowali trzy zespoły – FC Girnyk Nowojaworiwsk, FC Sambor i Pogoń, którzy przed ostatnią kolejką posiadali każdy po 28 punktów.

Ostatni mecz Pogoń zagrała na wyjeździe z Samborem, a Nowojaworiwsk zagrał również na wyjeździe z FC Lokomotiwem Rawa Ruska. Po pierwszej połowie meczu Pogoń przegrywała z Samborem 2:0, a Lokomotyw wygrywał z Girnykiem 1:0. Ta sytuacja wyprowadzała Sambor na piąte miejsce. Jednak w ostatnim kwadransie spotkania pogończycy najpierw wyrównali na 2:2, a za trzy minuty do końca meczu strzelili zwycięską bramke 2:3. Natomiast mecz w Rawie Ruskiej zakończył się remisem 1:1. Taki układ wyprowadził Pogoń na 5 miejsce w tabeli. Z dorobkiem 31 punktów oraz bilansem 10 zwycięstw 1 remis i 11 porażek lwowska Pogoń kończy sezon piłkarski 2019 roku.

– Piąte miejsce w Premier Lidze Obwodowej (II liga) jest rekordowe dla naszych seniorów. A trzeci z rzędu tytuł mistrza juniorów jest świetnym prezentem na 115-lecie założenia i 10-lecie reaktywacji klubu – podsumował Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.