Чи московський трон вже хитається?

Чи московський трон вже хитається?

Американці впроваджують санції, а росіяни хочуть референдуму. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Чи московський трон вже хитається?» – запитує публіцист видання «Rzeczpospolita» Анджей Ломановський і намагається знайти відповідь. Чергові болючі американські санкції щодо режиму у Москві супроводжуються намаганням провести в Росії референдум у справі підвищення пенсійного віку. Якщо так станеться, то це буде голосування у справі вотуму довіри щодо Кремля. Обидві події – з боку росіян і Вашингтона – випадково співпали в часі, тобто це для правлячих у Москві проблема у квадраті.
«США поставили Путінові 90 денний ультиматум на виконання своїх вимог. Термін закінчується перед виборами до Конгресу, а це чіткий сигнал, що Трамп хоче використати російську відповідь (якою вона б не була) для підтримки своїх кандидатів. Як і можлива поступка Путіна, так і його спротив (що рівзнозначне з впровадженням другого траншу американських санкцій) означає перемогу Трампа, – але тільки у внутрішній політиці.
Інакше справа з рефердумом. Тут Путін може зробити так, що піде на певні поступки і його взагалі не будуть проводити. Але, він за це заплатить наростаючою нехіттю з боку росіян, які почувають себе обманутими. І тоді він, мабуть, вишле у відставку непопулярного Медведєва. Але, чи цього буде достатньо?

В.П.