Польські дипломати з’ясовують обставини зникнення в РФ польського пам’ятника
Ілюстративне фото pxhere.com/CC0 Domena publiczna

Польські дипломати з’ясовують обставини зникнення в РФ польського пам’ятника

З початку російської повномасштабної агресії проти України в багатьох регіонах Росії за нез’ясованих обставин зникли з публічного простору пам’ятники жертвам сталінських репресій. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польські дипломати, які працюють у Росії, намагаються встановити обставини зникнення пам’ятника полякам – жертвам сталінських злочинів – із кладовища у Левашово в Санкт-Петербурзі. Посол Польщі в РФ Кшиштоф Краєвський в інтерв’ю Польському радіо наголосив, що це пам’ятник, який стоїть на місці поховання тисяч людей, убитих у радянський період.

«Ліквідовано польський нагробок. Гадаю, що польський пам’ятник було ліквідовано подібно до сталінських часів – під прикриттям ночі, коли ніхто нічого не знає, ніхто нічого не бачив. Це брутальний та ганебний злочин», – додав посол. 

Дипломат підкреслив, що в Польщі ніхто не ліквідовує пам’ятники російським чи радянським воїнам, які знаходяться на місцях поховань: «Ганебне те, що за нез’ясованих обставин зникають місця, за допомогою яких вшановують пам’ять депортацій до Сибіру, жертв політичних репресій власне з цвинтарів. Ніхто в Польщі, підкреслюю, ніхто в Польщі, з огляду на нашу культуру і пошану до померлих не ліквідовує жодних місць поховання, пам’ятників з цвинтарів, де є могили російських чи радянських солдатів з різних історичних періодів». 

З початку російської повномасштабної агресії проти України в багатьох регіонах Росії за нез’ясованих обставин зникли з публічного простору пам’ятники та пам’ятні дошки полякам – жертвам сталінських репресій. 

IAR/Д.Н.